Instagram może testować nową funkcję, która pozwoli na grupowanie niechcianych kont

Instagram może testować nową funkcję, która pozwoli na grupowanie niechcianych kont

Instagram
Instagram
Karolina Modzelewska
21.10.2019 15:54, aktualizacja: 21.10.2019 19:03

Nieoficjalne doniesienia wskazują, że Instagram pracuje nad możliwością łatwego grupowania obserwowanych kont. Jeżeli informacja okaże się prawdą, już niedługo nie trzeba będzie przeglądać całej listy obserwowanych, aby usunąć konta, z którymi mamy najrzadsze interakcje.

Oto scenariusz, który mógłby wydarzyć się w przypadku każdego z użytkowników Instagrama. Spotykasz kogoś miłego, a w momencie, kiedy dochodzi do pytania o możliwą wymianę danych kontaktowych, podajesz swój nick na Instagramie.

Jest to rozwiązanie wygodne z co najmniej kilku względów. Nie narażasz się na uciążliwe telefony, które w skrajnych przypadkach mogą zdarzać się nawet w środku nocy, w pewnym stopniu chronisz swoją prywatność i co najważniejsze pozostawiasz sobie możliwość usunięcia, a nawet zablokowania takiej osoby z grona obserwowanych/obserwujących w dogodnym dla siebie momencie.

Nie wszystko wgląda tak idealnie, ponieważ nadużywanie Instagrama może zakończyć się obserwowaniem ogromnej ilości kont, z których większość nie wnosi żadnych interesujących treści, a interakcje z nimi sprawiają, że nie dociera do nas to, co właściwie chcielibyśmy oglądać w aplikacji.

Instagram wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników

Według Jane Manchun Wong, blogerki i badaczki aplikacji, Instagram pracuje nad funkcją, która ułatwi przegląd "niechcianych" kont i przyśpieszy ich usuwanie.

https://www.dobreprogramy.pl/Wie-wiecej-o-aplikacjach-niz-ich-tworcy.-Analityczke-obserwuja-programisci-Facebooka-i-Instagrama,News,104443.html[twitter=https://twitter.com/wongmjane/status/1185379958639624192]Nowa funkcja ma umożliwić grupowanie obserwowanych osób i klasyfikowanie ich do jednej z kategorii: najmniej interakcji albo najczęściej pokazywane w aplikacji. Dzięki temu łatwiejsze będzie przeglądanie listy obserwowanych i decydowanie o tym, które konta skasować, a które zostawić.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że algorytm łączenia kont w poszczególnych podgrupach będzie bazował na aktywności użytkowników w ciągu ostatnich 90 dni. Nowa funkcja pozwoli również na wybór typu kont, które nas interesują np. sport, moda, podróże i dostosowanie aplikacji do własnych preferencji, tak jak ma to już miejsce na Twitterze.

Aplikację Instagram można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)