Instagram może testować nową funkcję, która pozwoli na grupowanie niechcianych kont

Instagram
Instagram
Karolina Modzelewska

21.10.2019 15:54, aktual.: 21.10.2019 19:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieoficjalne doniesienia wskazują, że Instagram pracuje nad możliwością łatwego grupowania obserwowanych kont. Jeżeli informacja okaże się prawdą, już niedługo nie trzeba będzie przeglądać całej listy obserwowanych, aby usunąć konta, z którymi mamy najrzadsze interakcje.

Oto scenariusz, który mógłby wydarzyć się w przypadku każdego z użytkowników Instagrama. Spotykasz kogoś miłego, a w momencie, kiedy dochodzi do pytania o możliwą wymianę danych kontaktowych, podajesz swój nick na Instagramie.

Jest to rozwiązanie wygodne z co najmniej kilku względów. Nie narażasz się na uciążliwe telefony, które w skrajnych przypadkach mogą zdarzać się nawet w środku nocy, w pewnym stopniu chronisz swoją prywatność i co najważniejsze pozostawiasz sobie możliwość usunięcia, a nawet zablokowania takiej osoby z grona obserwowanych/obserwujących w dogodnym dla siebie momencie.

Nie wszystko wgląda tak idealnie, ponieważ nadużywanie Instagrama może zakończyć się obserwowaniem ogromnej ilości kont, z których większość nie wnosi żadnych interesujących treści, a interakcje z nimi sprawiają, że nie dociera do nas to, co właściwie chcielibyśmy oglądać w aplikacji.

Instagram wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników

Według Jane Manchun Wong, blogerki i badaczki aplikacji, Instagram pracuje nad funkcją, która ułatwi przegląd "niechcianych" kont i przyśpieszy ich usuwanie.

https://www.dobreprogramy.pl/Wie-wiecej-o-aplikacjach-niz-ich-tworcy.-Analityczke-obserwuja-programisci-Facebooka-i-Instagrama,News,104443.html[twitter=https://twitter.com/wongmjane/status/1185379958639624192]Nowa funkcja ma umożliwić grupowanie obserwowanych osób i klasyfikowanie ich do jednej z kategorii: najmniej interakcji albo najczęściej pokazywane w aplikacji. Dzięki temu łatwiejsze będzie przeglądanie listy obserwowanych i decydowanie o tym, które konta skasować, a które zostawić.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że algorytm łączenia kont w poszczególnych podgrupach będzie bazował na aktywności użytkowników w ciągu ostatnich 90 dni. Nowa funkcja pozwoli również na wybór typu kont, które nas interesują np. sport, moda, podróże i dostosowanie aplikacji do własnych preferencji, tak jak ma to już miejsce na Twitterze.

Aplikację Instagram można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)