Instalator Microsoft Edge z Chromium można pobrać, ale mało kto go uruchomi

Instalator Microsoft Edge z Chromium można pobrać, ale mało kto go uruchomi

Microsoft Edge z Chromium można pobrać, ale tylko nieliczni go zainstalują
Microsoft Edge z Chromium można pobrać, ale tylko nieliczni go zainstalują
18.03.2019 19:15

Na serwerach Microsoftu, być może przez pomyłkę, udostępniony został instalator przeglądarki Microsoft Edge z silnikiem Chromium. Każdy może ściągnąć plik, ale nie na wiele się on zda. Instalacja jest podobno możliwa tylko na komputerach pracowników Microsoftu i abonentów Azure Premium.

Microsoft zapowiedział, że zrezygnuje z własnego silnika EdgeHTML i zacznie stosować Chromium w swojej przeglądarce w grudniu. Prace nad tym projektem wydają się posuwać szybko. Mogliśmy już zobaczyć zrzuty ekranu przeglądarki, ponadto Microsoft szuka testerów.

Trudno powiedzieć, dlaczego plik pozwalający na instalację przeglądarki Microsoft Edge z Chromium jest dostępny publicznie. Mogła zajść jakaś pomyłka, a może nikt w Microsofcie nie zamierza się tym przejmować, skoro zwykły śmiertelnik i tak nie zainstaluje przeglądarki na swoim komputerze. Program kończy pracę nieznanym błędem.

Instalator ma jedynie 1,5 MB wielkości, co sugeruje, że Edge będzie pobierany z sieci przez mały program. Ten sam model instalacji stosuje Google Chrome i być może nowa odsłona Edge'a go odziedziczy.

Znamy też listę rozszerzeń

Przy okazji warto wspomnieć, że w sieci znalazła się lista rozszerzeń, jakie początkowo będzie obsługiwać przeglądarka. W chwili pisania artykułu były na niej już 84 pozycje, w tym uBlock Origin, Pinterest czy Tampermonkey.

Lista rozszerzeń przeglądarki Microsoft Edge, stan na 18 marca 2019
Lista rozszerzeń przeglądarki Microsoft Edge, stan na 18 marca 2019

Lista na pewno będzie się wydłużać z czasem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)