Intel Core i5 w Chromebooku Acera nie jest już przesadą

Intel Core i5 w Chromebooku Acera nie jest już przesadą

Intel Core i5 w Chromebooku Acera nie jest już przesadą
20.03.2015 21:09, aktualizacja: 21.03.2015 09:10

System operacyjny od Google – Chrome OS przestał już być tylko przeglądarką Internetową. W związku z tym, że pojawiają się coraz bardziej rozbudowane programy, rośnie zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Firma Acer właśnie zapowiedziała model z procesorem Intel Core i5, który powinien spełnić wymagania nawet bardziej wymagających klientów.

Za odpowiednika MacBooka Air wśród komputerów działających pod kontrolą Chrome OS można uznać nadchodzącego Chromebooka Pixel 2 od Google. Ten model zostanie wyposażony w podzespoły, których nie powstydziłby się naprawdę dobry ultrabook. Jednak Pixel 2 nie będzie posiadał zalety innych laptopów z Chrome OS, jego cena będzie wysoka, a więc zainteresują się nim nieliczni. Samo Google twierdzi, że będzie on przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów.

Obraz

Szukając wydajnego Chromebooka nie jesteśmy skazani wyłącznie na drogiego Pixela 2. Firma Acer zapowiedziała własny model, który powinien zadowolić nawet bardziej wymagające osoby. Chromebook 15 (C910) zaoferuje 15,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 × 768 lub 1920 × 1080 pikseli. Znacznie lepszym wyborem będzie model z ekranem Full HD, rozdzielczość 1366 × 768 w przypadku tego urządzenia jest stanowczo za niska, nie zapewnia zadowalająco ostrego obrazu. Wydajność na naprawdę wysokim poziomie zapewni dwurdzeniowy, czterowątkowy, niskonapięciowy procesor Intel Core i5-5200U 2,2 GHz. Natomiast w trybie Turbo jest on w stanie osiągnąć taktowanie na poziomie 2,7 GHz. Przetwarzaniem obrazu zajmie się zintegrowany z procesorem układ Intel HD 5500. Nie musimy martwić się o moc tego układu, firma Intel już znacznie wcześniej udowodniła, że jej karty graficzne sprawdzają się nawet w grach.

Chrome OS do dyspozycji dostanie 4 GB RAM. Natomiast nasze pliki będziemy mogli przechowywać na dysku SSD o skromnej pojemności 32 GB. Ratować możemy się dyskiem w chmurze od Google lub usługą innej firmy. Acer Chromebook 15 posiada dwa złącza USB (2.0 i 3.0), HDMI oraz czytnik kart pamięci. Producent nie zapomniał o module WiFi 802.11 ac, a także Bluetooth w standardzie 4.0. Ten model waży 2,2 kg, a więc jego obecność w naszej torbie czy plecaku niestety odczujemy.

Obraz

Chromebook C910 w wersji z ekranem Full HD został wyceniony na 500 dolarów. Czy to dużo? Na pewno nie, zwłaszcza jeśli spojrzymy na specyfikację. Wadą jest tylko dysk SSD o bardzo małej pojemności. Niektórzy stwierdzą, że wadą jest również Chrome OS, przecież to tylko przeglądarka. Z takimi opiniami można było się wcześniej zgodzić, ale obecnie system operacyjny Google oferuje znacznie więcej. Na Chrome OS pojawiają się narzędzia do pracy, dostępne są naprawdę dobre pakiety biurowe, chociażby ten od Google i Office Online od Microsoftu. Dodatkowo coraz więcej programów działa bez potrzeby połączenia z Internetem. Jeśli jesteście zainteresowani obecnymi możliwościami Chrome OS, to zapraszamy do naszej recenzji Acera Chromebook 13, będziecie pozytywnie zaskoczeni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)