Intel obiecuje świat bez kabli i haseł, w którym wszystko będzie podłączone

Strona głównaIntel obiecuje świat bez kabli i haseł, w którym wszystko będzie podłączone
09.09.2014 20:50

Właśnie zaczęła się konferencja Intel Developer Forum 2014, podczas której Intel prezentuje swoją wizję świata nowych technologii i kierunki rozwoju na najbliższe lata. Wybraliśmy dla Was kilka kluczowych tematów z prezentacji otwierającej, które zdaniem CEO Intela, Brian Krzanicha, CEO Intela, kształtować będą cały rynek.

bDUnZIXV
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Dominujący temat, który przewijał się przez większą część wystąpień, to inteligentne, noszone i połączone urządzenia. Intel mówił o nich rok temu, teraz jednak pokazuje już gotowe produkty i zapowiada nieodległe wprowadzenie ich do sprzedaży. Wszyscy ekscytujemy się zegarkami, zastanawiamy się kiedy pojawi się Watch, Intel natomiast stara się rozwinąć tą koncepcję znacznie szerzej. Na scenie zaprezentowano między innymi słuchawki douszne, które oprócz fajnego brzemienia mierzą nasze funkcje życiowe, jak np. temperaturę czy tętno. Przy tej okazji ogłoszono Analytics for Wearables (A-Wear), czyli program deweloperski do urządzeń typu wearable.

350125447516022217

Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że Intel Edison, komputer wielkości znaczka pocztowego z wbudowaną obsługą sieci bezprzewodowej, który został zaprezentowany na targach CES, jest już dostępny w sprzedaży. Platforma ta ma na celu umożliwienie szybkiego tworzenia takich właśnie miniaturowych produktów jak zaprezentowana bransoletka MICA.

350125447516153289

Drugi temat, to śmierć kabli i haseł. Wszyscy zapowiadają to od lat, natomiast Intel pokazał właśnie na scenie prototyp urządzenia do bezprzewodowego ładowania urządzeń, które było w stanie zasilić nie tylko małe, mobilne gadżety, ale również położonego na biurku notebooka. Prezentacja wywołała falę entuzjazmu i aplauz, który pokazuje że w końcu możemy spodziewać się praktycznej i wygodnej realizacji tej futurystycznej wizji zasilania urządzeń bez kali. Bezprzewodowy prąd to jednak nie wszystko. Intel pokazał również działającą technologię Intel Wireless Gigabit Docking — w pełni bezprzewodowe rozwiązanie, które obejmuje nie tylko bezprzewodowe zasilanie, ale i dokowanie oraz wyświetlanie obrazu. Protoypowy notebook po położeniu na biurku sam zaczął się ładować, przeniósł obraz na stojący tuż obok panel i zaczął współpracować z będącą obok myszą, klawiaturą i pamięcią masową. Wszystko to bez ani jednego kabla - przyznacie, że robi wrażenie!

bDUnZIXX

Podczas prezentacji Michael Dell i Brian Krzanich zademonstrowali też inną ciekawostkę, nowy tablet Dell z wyjątkowymi możliwościami fotograficznymi. Nowy Dell Venue 8 7000 Series z migawką Intel RealSense jest ponoć najcieńszym tabletem na świecie i będzie dostępny w tegorocznym okresie świątecznym. Migawka Intel RealSense to rozbudowane rozwiązanie fotograficzne, które tworzy mapę głębi w wysokiej rozdzielczości, aby umożliwić pomiar, ponowne ustawienie ostrości i użycie selektywnych filtrów za dotknięciem palca. Pozwala też na bardzo praktyczne zastosowania, np. określenie dokładnych wymiarów kanapy na podstawie zdjęcia zrobionego jej w sklepie. Również fajnie, prawda?

350125447516349897

Podczas dwóch dni intensywnych sesji technicznych Intel będzie starał się bardzo wnikliwie pokazać, jak na bazie tych nieco futurystycznych koncepcji można już teraz budować produkty, które powinniśmy zobaczyć w sklepach w najbliższym czasie. Będziemy się temu przyglądać i postaramy się wybrać dla Was te najbardziej interesujące tematy.

Udostępnij:
bDUnZIYT