Intel prezentuje nowe możliwości sterowania komputerem przy pomocy głosu i gestów

Intel prezentuje nowe możliwości sterowania komputerem przy pomocy głosu i gestów

11.09.2012 22:51, aktualizacja: 11.09.2012 23:43

Intel chce, by komputery rozpoznawały mowę i gesty tak dobrze, jak ludzie - podczas Intel Developer Forum zapowiedziano właśnie konkurs, w ramach którego za pomysły i projekty w tym zakresie można będzie otrzymać okrągły milion dolarów. Szczegóły konkursu ogłoszone zostaną w czwartym kwartale tego roku na stronie Intel Perpetual Computing.

Zapowiedzi towarzyszyły demonstracje dwóch technologii, które pozwolą to osiągnąć. Pierwsza to wersja beta oprogramowania Dragon Assistant (takie Siri dla pecetów), które można zobaczyć w działaniu na nagranym podczas wystąpienia krótkim filmie. Do demonstracji użyto zwykłego ultrabooka Dell XPS 13 i trzeba przyznać, że prezentuje się całkiem nieźle.

IDF - Creative Interactive Gesture Camera

Dużo większe wrażenie robi jednak Creative Interactive Gesture Camera bazująca na technologii trójwymiarowego rozpoznawania gestów SoftKinetic. To właśnie narzędzie, które pozwoli obsługiwać komputer tak, jak przedstawiają to wysokobudżetowe filmy science fiction - przy pomocy bardzo precyzyjnie rozpoznawanych gestów. Demonstracja działania tej technologii daje wyobrażenie o potencjalnych możliwościach. Sprzęt nie jest oczywiście jeszcze dostępny w sprzedaży, będzie jednak udostępniany wraz z bibliotekami SDK dla programistów chcących pisać aplikacje wykorzystuję tego typu interfejs.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)