Intel robi porządki w Download Center. Warto zrobić kopię potrzebnych plików

Strona głównaIntel robi porządki w Download Center. Warto zrobić kopię potrzebnych plików
18.11.2019 21:17
Warto zawczasu przygotować się na apokalipsę ;), fot. Shutterstock.com
Warto zawczasu przygotować się na apokalipsę ;), fot. Shutterstock.com

Jeśli korzystasz z nie najnowszego sprzętu Intela, to powinieneś/aś niezwłocznie udać się do Download Center i wykonać kopię potencjalnie potrzebnych zasobów. Dlaczego? Bo na 22 listopada niebiescy zaplanowali porządki na serwerach i część zasobów bezpowrotnie zniknie.

Jak udało się ustalić, operacja dotyczy oprogramowania do wybranych komponentów marki Intel, które nie są już produkowane. Znajdują się wśród nich płyty główne, karty sieciowe i karty graficzne. Niestety, nie opublikowano ogólnej listy zasobów przeznaczonych do usunięcia, ograniczając się do umieszczania notek w obrębie poszczególnych zakładek, więc ciężko za jednym zamachem wymienić objęte kampanią produkty. I trzeba improwizować.

Na przykład poniższy zrzut dotyczy BIOS-ów do płyt głównych z serii DH67. Ostatni update otrzymały w październiku 2018, więc wcale nie są tak pokryte kurzem, jak mogłoby się wydawać.

350328717345901972

Chcąc uniknąć problemów w przyszłości, warto prewencyjnie odwiedzić Download Center, aby pobrać potencjalnie potrzebne BIOS-y, sterowniki i inne narzędzia. Później ich poszukiwania mogą być dość problematyczne. Natomiast informację o tym, czy dany produkt ma nadany status End of Life, czy nie, zweryfikujesz dzięki bazie Ark Intel pod tym adresem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)