Intel robi porządki w Download Center. Warto zrobić kopię potrzebnych plików

Strona głównaIntel robi porządki w Download Center. Warto zrobić kopię potrzebnych plików
18.11.2019 21:17
Warto zawczasu przygotować się na apokalipsę ;), fot. Shutterstock.com
Warto zawczasu przygotować się na apokalipsę ;), fot. Shutterstock.com

Jeśli korzystasz z nie najnowszego sprzętu Intela, to powinieneś/aś niezwłocznie udać się do Download Center i wykonać kopię potencjalnie potrzebnych zasobów. Dlaczego? Bo na 22 listopada niebiescy zaplanowali porządki na serwerach i część zasobów bezpowrotnie zniknie.

bEEIGrmd

Jak udało się ustalić, operacja dotyczy oprogramowania do wybranych komponentów marki Intel, które nie są już produkowane. Znajdują się wśród nich płyty główne, karty sieciowe i karty graficzne. Niestety, nie opublikowano ogólnej listy zasobów przeznaczonych do usunięcia, ograniczając się do umieszczania notek w obrębie poszczególnych zakładek, więc ciężko za jednym zamachem wymienić objęte kampanią produkty. I trzeba improwizować.

Na przykład poniższy zrzut dotyczy BIOS-ów do płyt głównych z serii DH67. Ostatni update otrzymały w październiku 2018, więc wcale nie są tak pokryte kurzem, jak mogłoby się wydawać.

350328717345901972

Chcąc uniknąć problemów w przyszłości, warto prewencyjnie odwiedzić Download Center, aby pobrać potencjalnie potrzebne BIOS-y, sterowniki i inne narzędzia. Później ich poszukiwania mogą być dość problematyczne. Natomiast informację o tym, czy dany produkt ma nadany status End of Life, czy nie, zweryfikujesz dzięki bazie Ark Intel pod tym adresem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEEIGrnb