Intel rozszerza ofertę procesorów: nowe lekkie laptopy obsłużą gigabitowe Wi-Fi

Intel rozszerza ofertę procesorów: nowe lekkie laptopy obsłużą gigabitowe Wi‑Fi

Intel rozszerza ofertę procesorów: nowe lekkie laptopy obsłużą gigabitowe Wi-Fi
Oskar Ziomek
29.08.2018 08:59, aktualizacja: 29.08.2018 12:20

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynku, Intel rozszerza ofertę swoich procesorów ósmej generacji przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Mowa o nowych seriach U (Whiskey Lake) oraz Y (Amber Lake), które zoptymalizowano do wykorzystania w hybrydach i lekkich laptopach. Nowe procesory mają być energooszczędne i wydajne, a w przypadku serii U dodatkowym atutem jest obsługa gigabitowych prędkości Wi-Fi, co w tej klasie urządzeń jest nowością.

Seria U to trzy nowe procesory: i7-8565U, i5-8265U oraz i3-8145U. Wszystkie mają TDP na poziomie 15 W, a dwa najwydajniejsze oferują przy tym 4 rdzenie i 8 wątków. Najwydajniejszy model posiada 8 MB pamięci cache, a taktowanie zegara wynosi 1,8 GHz, choć w razie potrzeby może zostać podbite do aż 4,6 GHz. Wszystkie nowe modele z tej serii obsługują także pamięci LPDDR3 2133 MHz oraz DDR4 2400 MHz.

Obraz

Jak sugeruje Intel, laptopy i hybrydy wyposażone w te procesory będą w stanie działać do 16 godzin na jednym ładowaniu, a w przypadku urządzeń dodatkowo zoptymalizowanych – nawet do 19 godzin. Dodatkową zaletą jest tu także obsługa Dolby Vision HDR oraz Dolby Atmos. Nowe procesory ósmej generacji Intel Core po raz kolejny gwarantują najwyższą wydajność. Teraz, dzięki technologii gigabitowego Wi-Fi udostępniliśmy szybszą łączność z komputerem, dodaliśmy bardziej intuicyjne wrażenia głosowe i zapewniliśmy dłuższą żywotność baterii... – komentuje nowe premiery Chris Walker z Intela.

Nowe procesory Intela, źródło: The Next Web.
Nowe procesory Intela, źródło: The Next Web.

Nowe procesory w serii Y to natomiast modele i7-8500Y, i5-8200Y oraz m3-8100Y, z których wszystkie mogą pochwalić się TDP na poziomie 5 W. Wszystkie mają również 2 rdzenie i 4 wątki, 4 MB pamięci cache oraz obsługują pamięci LPDDR3 1866 MHz. W tym przypadku różnice sprowadzają się więc do taktowania. I tak m3-8100Y oferuje bazowy zegar 1,1 GHz z możliwym podbiciem do 3,4 GHz, pośredni i5-8200Y to bazowy zegar 1,3 GHz z podbiciem do 3,9 GHz, zaś najmocniejszy i7-8500Y oferuje podstawowe taktowanie 1,5 GHz z możliwością zwiększenia do 4,2 GHz.

W przypadku serii Y warto jeszcze zwrócić uwagę na obsługę kart eSIM oraz gigabitowych modemów LTE. Urządzenia wykorzystujące procesory z tej serii (głównie z uwagi na niskie TDP) będą mogły mieć nawet 7 mm grubości. Przewiduje się więc, że będą wykorzystywane przede wszystkim w hybrydach, w przypadku których znaczenie ma również jakość obsługi dotykowej, a również ten aspekt został tu dopracowany. Pierwsze komputery wykorzystujące nowe procesory mają być dostępne w sklepach już tej jesieni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)