Intel uruchamia Atom Developer Program

Intel uruchamia Atom Developer Program

22.09.2009 21:59, aktualizacja: 22.09.2009 22:16

Aby zachęcić do tworzenia aplikacji dla produktów opartych na procesorze Intel Atom, firma Intel uruchomiła program Intel Atom Developer przeznaczony dla niezależnych producentów oprogramowania i programistów.

Program ma na celu wspomóc tworzenie i sprzedawanie aplikacji dla netbooków, a w przyszłości taże urządzeń typu handheld i smartphone. Programiści chcący ograniczyć nakład pracy i przyspieszyć tworzenie nowych aplikacji za pośrednictwem programu będą mogli również licencjonować moduły i narzędzia programistyczne. Intel we współpracy z producentami netbooków oraz innymi partnerami zamierza utworzyć internetowe sklepy, za pośrednictwem których będą sprzedawane zatwierdzone aplikacje.

Aby zapewnić najszerszy wybór aplikacji na różnych platformach, program Intel Atom Developer będzie wspierał wiele systemów operacyjnych i środowisk wykonawczych, przykładowo w oparciu zarówno o Adobe Flash, jak i Microsoft Silverlight. Środowiska wykonawcze pozwolą programistom tworzyć jedną bazę kodu obsługującą wiele platform i uniknąć rozległych modyfikacji, a zatem ograniczyć koszty i czas powstania oprogramowania.

Obecnie przyjmowane są wnioski członkowskie od firm ISV i deweloperów. Członkowie uzyskają dostęp do narzędzi i zasobów, które wspomagają wstępne fazy procesu tworzenia aplikacji. Pakiety SDK zostaną udostępnione uczestnikom programu Intel Atom Developer późną jesienią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)