Intel z nowym dyrektorem generalnym. Gigant potwierdza doniesienia

Intel z nowym dyrektorem generalnym. Gigant potwierdza doniesienia

Pat Gelsinger nowym dyrektorym generalnym Intela (fot. Instagram)
Pat Gelsinger nowym dyrektorym generalnym Intela (fot. Instagram)
13.01.2021 17:27, aktualizacja: 14.01.2021 13:05

Bob Swan ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Intela, a jego miejsce zajmie dotychczasowy prezes firmy VMWare, Pat Gelsinger. Do zmiany na tym prestiżowym stanowisku dojdzie już 15 lutego. O sprawie jako pierwszy poinformował serwis CNBC, a wkrótce doniesienia potwierdził sam Intel.

Bob Swan pełnił funkcję dyrektora generalnego dwa lata. Stanowisko objął po tym, jak z niewyjaśnionych powodów zrezygnował z niego Brian Krzanich. Podczas jego kadencji, firma m.in. opóźniła premierę najnowszej generacji procesorów oraz zakończyła wieloletnią współpracę z Apple. Gigant z Santa Clara borykał się także z problemami związanymi z lukami bezpieczeństwa.

Według oficjalnego oświadczenia Intela, decyzja nie ma związku z wynikami finansowymi w 2020 roku. Nie ma jednak wątpliwości, że poprawić będzie je musiał przyszły szef Pat Gelsinger, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego 15 lutego 2021 roku.

Gelsinger jest weteranem branży technologicznej. Od ponad ośmiu lat pełnił funkcję prezesa VMware - firmy zajmującej się produkcją oprogramowań do wirtualizacji. Wcześniej przez 30 lat pracował właśnie dla Intela, m.in. jako dyrektor ds. technologii. - Pat jest sprawdzonym liderem technologii z wybitnymi osiągnięciami w zakresie innowacji, rozwoju talentów i głębokiej znajomości firmy Intel. Będzie kontynuował oparte na wartościach podejście do przywództwa kulturowego, ze szczególnym naciskiem na wykonanie operacyjne - powiedział Omar Ishrak, niezależny prezes zarządu Intela.[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158035766515686]- Po długich rozważaniach, zarząd doszedł do wniosku, że teraz jest właściwy czas na zmianę przywództwa. Chcemy skorzystać z doświadczenia inżynieryjnego Pata w tym ciężkim dla nas momencie. Zarząd jest przekonany, że Pat wraz z resztą zespołu kierowniczego zapewnią solidną realizację strategii firmy Intel polegającej na budowaniu pozycji lidera w zakresie produktów i wykorzystaniu naszych znaczących możliwości.

Co ciekawe, rynek całkiem dobrze zareagował na informację o zmianie na stanowisku dyrektora generalnego Intela. Po doniesieniach CNBC, akcje "niebieskich" momentalnie wzrosły o ok. 11 procent.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)