Inteligentny pokrowiec na materac zadba o jakość naszego snu

Inteligentny pokrowiec na materac zadba o jakość naszego snu

Inteligentny pokrowiec na materac zadba o jakość naszego snu
28.01.2015 17:18, aktualizacja: 28.01.2015 19:54

Jakość snu to podstawa – o tym powinien wiedzieć każdy. W wysypianiu się powinien pomóc nam inteligentny pokrowiec na materac Luna. Bada on jakość snu, mierzy tętno i częstotliwość oddechu. Dodatkowo uczy się naszych nawyków i jest w stanie poprawić jakość snu, a kiedy się obudzimy powiadomi ekspres do kawy, aby zaczął przygotowywać naszą ulubioną kawę.

Każdy kto przez dłuższy czas miał problemy z wyspaniem się z pewnością zrozumiał, jak ważny jest sen. To on powala organizmowi odpocząć i zregenerować się. Jeśli śpimy dobrze, to jesteśmy zdrowsi, osiągamy lepsze wyniki w pracy i szkole, a także o wiele łatwiej jest nam zadbać o zachowanie dobrej formy. W wysypianiu się mogą nam pomóc odpowiednie aplikacje na smartfony lub cieszące się ostatnio sporym zainteresowaniem smartwatche, które umożliwiają badanie organizmu podczas snu. Natomiast jeśli jesteśmy niezadowoleni z dostępnych aplikacji, a pomiary wykonywane przez smart-zegarek wydają się nam niezbyt poprawne, to warto zainteresować się smart pokrowcem na materac Luna.

Eight: The World's First Mattress Cover That Makes Any Bed Smart

Luna monitoruje nasz sen, kontroluje temperaturę łóżka, oddzielnie dla lewej i prawej strony, a także komunikuje się z innymi urządzeniami, a więc może sprawdzić się w inteligentnym domu. Zastosowane sensory umożliwiają badanie faz snu, częstotliwości oddechu, tętna oraz temperatury. Luna posiada również czujnik światła, mikrofon oraz moduł WiFi. Mikrofon może wzbudzać niechęć u osób bojących się o prywatność, producent zastrzega, że służy one przede wszystkim do wykrywania chrapania. Jednak Luna będzie już kolejną rzeczą, po smart-zegarkach i telewizorach, która będzie słuchała otoczenia niemal bez przerwy. Zbierane przez ten pokrowiec dane możemy przeglądać z wykorzystaniem bezpłatnej aplikacji dostępnej na urządzenia działające pod kontrolą Androida lub iOS. Luna uczy się naszych nawyków związanych ze snem i przystosowuje się do konkretnej osoby. Dodatkowo aplikacja będzie przedstawiała nam propozycje zmian, które będą miały na celu poprawienie jakości snu. Luna łączy się z innymi inteligentnymi urządzeniami, może powiadomić ekspres do kawy, żeby zaczął przygotowywać kawę, bo właśnie wstaliśmy lub wyłączy światła, kiedy już się położymy.

Możemy już składać zamówienia, ceny zaczynają się już od 199 dolarów. Trzeba przyznać, że oferowane przez ten inteligentny pokrowiec na materac możliwości są spore, wrażenie robią nie tylko czujniki kontrolujące sen, ale również możliwość nauki naszych nawyków, a także komunikacja z innymi urządzeniami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)