Inteligentny robot Epson WorkSense W-01, który widzi, czuje, myśli i pracuje, wkracza do Europy

Inteligentny robot Epson WorkSense W‑01, który widzi, czuje, myśli i pracuje, wkracza do Europy

Inteligentny robot Epson WorkSense W-01, który widzi, czuje, myśli i pracuje, wkracza do Europy
Redakcja
21.06.2018 15:42

Prezentując na automatica 2018 najbardziej rozbudowane portfolio robotów w historii, Epson potwierdza 30 lat doświadczenia, podejście zorientowane na klienta oraz przedstawia strategiczne plany rozwoju robotyki do 2020 roku.

Na targach automatica 2018 (Monachium, 19-22.06.2018) firma Epson zaprezentowała najnowsze portfolio opracowanych przez siebie robotów. Wśród pokazywanych urządzeń znalazł się m.in. WorkSense W-01, czyli robot z podwójnym ramieniem. Ta premierowa linia robotów SCARA oraz robotów pionowo-osiowych potwierdza zaangażowanie Epson w rozwój innowacji w robotyce oraz wsparcie wzrostu w Europie, spełniając oczekiwania wielkich oraz małych firm.

Obraz

“Wiemy, że implementacja robotów na terenie Środkowej oraz Wschodniej Europy prawdopodobnie wzrastać będzie w ciągu najbliższych dwóch lat o 10-20% rocznie i będzie to drugi wynik pod względem wzrostu, zaraz po Chinach. Upraszczając programowanie robotów, wspierając złożoną produkcję oraz dostarczając gotowe rozwiązania, staramy się usuwać bariery wdrażania automatyki. Jednocześnie w tym samym stopniu jesteśmy zaangażowani we współpracę z naszymi klientami, aby dostarczyć rozwiązania, które spełnią ich oczekiwania” - powiedziała Ewa Pytlak, Marketing Coordinator Poland & Baltics w Epson.

W trakcie automatica 2018 Epson zaprezentował WorkSense W-01 – autonomicznego robota o podwójnym ramieniu, który idealnie nadaje się do złożonych zadań, wykonywanych na małej przestrzeni. Opisywany jako „widzący, czujący, myślący, pracujący” robot został zaprojektowany, tak by sprawdził się jako autonomiczne wsparcie w różnorodnych zastosowaniach produkcyjnych. Robota wyposażono w wiele wewnętrznych czujników: od kamer po czujniki nacisku.

Obraz

„Z pomocą kilku pośrednich kroków oraz narzędzi WorkSense W-01 jest w stanie samodzielnie realizować zadania, które dotychczas wymagały skomplikowanego zestawu złożonego z kilku robotów. Wprowadzając w Europie nowy poziom elastyczności w automatyce, rozpoczęliśmy już wdrożenie w kilku europejskich fabrykach światowej firmy, co pozwala nam to dostrzec jak ogromny potencjał drzemie w tym robocie” – dodaje Ewa Pytlak.

Kontynuując rozwój na rynku europejskim, Epson rozszerzył ofertę budżetowych robotów precyzyjnych i 6-osiowych. Są one zaprojektowane tak, by sprostać zmieniającym się potrzebom europejskiego biznesu - nowe portfolio robotów zaspokaja rosnące zapotrzebowanie wśród małych oraz średniej wielkości firm na przystępnie cenową automatyzację oraz bardziej precyzyjną oraz wydajną technologię. Strategia firmy Epson do roku 2025 zakłada wysunięcie się na czoło dostawców w kategorii niewielkich, precyzyjnych robotów.

Obraz

Epson już 7 rok z rzędu jest światowym liderem w segmencie robotów SCARA – a do 2020 roku chce zwiększyć udział w tym rynku do 40%. Wprowadzając w tym miesiącu trzy nowe modele, firma jest staje się na świecie producentem robotów, który ma w tej klasie tak kompleksową ofertę pod względem stosunku ceny do możliwości.

SCARA T6, dostępny w internetowym sklepie Epson, jest idealny do zastosowań typu „pick and place”. Precyzyjnie obsługuje ładunki o wadze do 6kg, czyli dwa razy więcej od poprzedniego modelu T3. Robot VT6-L, który również prezentowany był na tegorocznych targach automatica, a niedługo będzie dostępny w sklepie – za przystępną cenę oferuje automatyzację powtarzalnych zadań. N6 uzupełnia ofertę robotów Epson, wspierając rewolucję w kinematyce – ten 6-osiowy robot dla przemysłu zajmuje niewiele przestrzeni, jednocześnie oferując niebywałą sprawność.

Korporacyjna wizja Epson zakłada wysoki wzrost przychodów do roku 2025, realizowany w znacznej w segmencie rozwiązań dla przemysłu, w tym również w robotyce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)