Internet Explorer powoli trafia na Xboksa 360

Internet Explorer powoli trafia na Xboksa 360

16.10.2012 12:24, aktualizacja: 16.10.2012 14:19

Microsoft rozpoczął proces rozprowadzania po Xbox Live najnowszej aktualizacji systemowej dla konsoli Xbox 360. Na przestrzeni najbliższych dni przekonamy się, jakich zmian kosmetycznych dokonano, ale przede wszystkim sprawdzimy kilka nowych funkcji. Jedną z nich jest naturalnie zapowiadany od dłuższego już czasu Internet Explorer, dzięki któremu, o ile mamy abonament Xbox Live Gold, bezpośrednio na telewizorze wyświetlimy nasze ulubione witryny internetowe.

Obraz

W parze z tym idzie przypinanie „pinezką” ulubionych miejsc w sieci (ale też powiedzmy aplikacji czy filmów) na kafelku w głównym menu konsoli, podobnie jak ma to miejsce na Windows Phone, a także usprawniona wyszukiwarka. Zobaczymy ponadto jak sprawdzi się system oceniania oraz polecania różnorakich treści, mający przyczynić się do odkrywania rzeczy potencjalnie dla nas interesujących, obok których normalnie przeszlibyśmy pewnie obojętnie. Poprawiono też funkcję szybkiego uruchamiania, w miejsce Zune Video Marketplace powitamy Xbox Video, no i uzyskamy dostęp do Xbox Music.

Co z technologią Xbox SmartGlass, umożliwiającą współpracę z konsolą różnorakich urządzeń, najczęściej w formie „drugiego ekranu”? Podczas gdy na rynek trafiają już gry obsługujące to rozwiązanie (chociażby Dance Central 3, gdzie smartfon może posłużyć jako swoisty pilot, sterujący taneczną imprezą), z jej odkryciem poczekamy dopiero do 26 października, czyli w dniu premiery Windows 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)