AndroidBiuro i firmaProgramy księgoweInvoice Simple
Invoice Simple ikona

Invoice Simple3.4.299

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Invoice Simple to prosta, intuicyjna w obsłudze aplikacja służąca do wystawiania faktur, wysyłania ich i zarządzania sporządzonymi dokumentami za pomocą smartfonu lub tabletu.

Zaletą tego programu jest jego prostota. Korzystając z niego, można bowiem tworzyć faktury w bardzo szybki i wygodny sposób, za pomocą kilku kliknięć. Można też dodać do dokumentów logo własnej firmy, co nada fakturom dodatkowego profesjonalizmu. To sprawia, że Invoice Simple jest jedną z najbardziej przyjaznych dla użytkownika aplikacji służącej do wsparcia działań w firmie.

Po zainstalowaniu programu czeka nas krótki samouczek, połączony ze wstępną konfiguracją. W pierwszym kroku wybierzemy walutę, w której chcemy rozliczać nasze faktury. Dodajmy, że podaną na początku walutę można zmienić w ustawieniach aplikacji, w zależności od bieżących potrzeb. W kolejnym kroku ustawimy domyślne informacje dotyczące naszej firmy: nazwę, adres strony internetowej, e-mail kontaktowy i inne, dodatkowe. Następnie aplikacja zaproponuje użycie aparatu fotograficznego, aby na tworzonych dokumentach było stale widoczne logo przedsiębiorstwa. Po wykonaniu tych czynności, możemy przejść do tworzenia faktur oraz zarządzania nimi.

Na ekranie głównym aplikacji dostępne jest menu związane z fakturami. Podzielono je na trzy grupy: Ostatnie (tutaj znajdziemy wykaz wszystkich faktur, a po kliknięciu w wybrany dokument wyświetlą się szczegółowe informacje o odbiorcy, przedmiocie płatności, kwocie itp.), Niezapłacone (wystawione dokumenty, które jeszcze nie zostały uregulowane) oraz Zapłacone. W tym miejscu znajdziemy też narzędzie do tworzenia faktur. Składa się ono z trzech elementów: pola edycji, w którym wpiszemy treść faktury, wybierzemy termin płatności, kwotę (w tym rabat), metodę płatności (np. przelewem lub via PayPal), możemy też dołączyć zdjęcie oraz notatkę. W oknie podglądu zobaczymy zaś treść dokumentu, z przyciskami służącymi do wysłania faktury np. SMS-em, e-mailem lub za pomocą komunikatorów, które mamy zainstalowane na urządzeniu. Fakturę możemy też wydrukować, udostępnić lub zapisać jako plik PDF. W tej sekcji aplikacji znajdziemy też historię każdej z faktur, z informacjami o dacie utworzenia oraz terminie uregulowania płatności.

Aplikacja umożliwia też generowanie raportów, w których wyświetli się podsumowanie miesięcznych przychodów oraz wydatków. Możemy też tworzyć szacunkowe wyceny kosztów danej usługi lub towaru, które następnie prześlemy kontrahentowi, a na ich podstawie szybko i wygodnie utworzymy fakturę. Dane z aplikacji możemy też pobierać do pliku .CSV, a także tworzyć kopie zapasowe na karcie SD, Dysku Google lub na Dropboxie. Program umożliwia też tworzenie listy produktów oraz usług, za które najczęściej wystawiamy faktury.

Wszystkie funkcje dostępne w aplikacji są dostępne za opłatą. Zestaw pozwalający stworzyć 100 faktur i dodać 50 klientów rocznie kosztuje ok. 10 zł miesięcznie lub ok. 143 zł rocznie. Pakiet Pro, w którym liczba faktur oraz klientów jest nieograniczona, to wydatek ok. 28 zł miesięcznie lub ok. 280 zł rocznie. Z kolei pakiet dla firm (nieograniczona liczba klientów i faktur, synchronizacja danych na wielu urządzeniach, możliwość dodania użytkowników do konta w usłudze Invoice Simple) wiąże się z wydatkiem ok. 46 zł miesięcznie lub ok. 460 zł rocznie. Płatności można regulować za pomocą modułu mikropłatności.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań245
Data aktualizacji9 kwi 2024
System operacyjnyAndroid 6.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Invoice Simple ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)