iOS 10 wykryje wodę w porcie Lightning i ostrzeże użytkownika

iOS 10 wykryje wodę w porcie Lightning i ostrzeże użytkownika

iOS 10 wykryje wodę w porcie Lightning i ostrzeże użytkownika
21.07.2016 16:35

Na odbywającym się w czerwcu WWDC poznaliśmy dziesięć nowości, które trafią do iOS 10, wydania mającego być podobno największym w historii. Apple nie pochwaliło się wówczas wszystkimi nowymi funkcjami. Teraz dowiadujemy się o kolejnej z nich. iOS 10 ma ostrzegać przed wodą w porcie Lightning.

Nową funkcję odkrył lucioghosty, użytkownik Reddita. Ostrzeżenia są obecnie testowane w wersji beta iOS 10. Bardzo prawdopodobne jest to, że trafią one do finalnego wydania, którego premiera odbędzie się we wrześniu tego roku. Nie wiemy jeszcze, do których modeli trafi wspomniana funkcja. Prawie pewne jest wprowadzenie jej w najnowszych iPhone'ach. Jej odkrywca zauważył, że ostrzeżenie dostał na iPhonie 6s oraz iPhonie SE.

350180217056421825

Po wykryciu pojawia się komunikat mówiący, abyśmy odłączyli akcesorium, ponieważ w złączu Lightning wykryto wilgoć. W celu ochrony urządzenia należy natychmiastowo odłączyć akcesorium i pozostawić iPhone’a do momentu wyschnięcia. Dostępna jest możliwość zignorowania komunikatu, ale wówczas ponownie zostaniemy ostrzeżeni, że nasza decyzja może skończyć się uszkodzeniem iPhone’a.

Ostrzeganie o wykryciu wody może wydawać się małą, mniej znaczącą funkcją. Jednak to może być jedna z większych zalet iOS 10. Należy sobie przypomnieć historię z wodoodpornym Samsungiem Galaxy S7. Wówczas jeden z użytkowników Galaxy S7 postanowił wykonać zdjęcie pod wodą. Po czterech godzinach podłączył smartfon do ładowarki. Samsung nie został dobrze wysuszony, po podłączeniu do ładowarki przestała działać funkcja szybkiego ładowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)