iOS 11.2 sprawi, że bezprzewodowe ładowanie iPhone’a X będzie szybsze

iOS 11.2 sprawi, że bezprzewodowe ładowanie iPhone’a X będzie szybsze14.11.2017 14:46
iOS 11.2 sprawi, że bezprzewodowe ładowanie iPhone’a X będzie szybsze

Ostatnia aktualizacja iOS-a oznaczona 11.1 przyniosła przede wszystkim poprawki znalezionych błędów, a wśród niewielu nowości pojawiło się emoji pieroga. Kolejna wersja będzie już znacznie bardziej interesująca, bowiem wprowadzi do nowych iPhone’ów możliwość szybszego bezprzewodowego ładowania.

Tegoroczne smartfony Apple w końcu otrzymały wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Apple zdecydowało się nie tworzyć własnego standardu i zaimplementowało standard Qi, dzięki czemu iPhone’y współpracują z wieloma ładowarkami firm trzecich. Niebawem będzie można również korzystać z możliwości oferowanych przez wydajniejsze ładowarki.

Jak donosi serwis MacRumors, począwszy od wersji iOS-a 11.2, iPhone 8, 8 Plus i topowy iPhone X, mogą być ładowane z mocą 7,5W przy użyciu zgodnych ładowarek. Obecna granica wynosi 5W.

Bezprzewodowe ładowarki w sklepie Apple zapewnią 7,5W.
Bezprzewodowe ładowarki w sklepie Apple zapewnią 7,5W.

iPhone X naładuje się od 46 do 66 procent w ciągu trzydziestu minut. To oczywiście lepszy wynik od obecnego (ponad 30 minut dla ładowania 46-60%), ale różnica jest niestety niewielka. Apple jak najbardziej powinno zapewnić lepsze wyniki, zwłaszcza, że Standard Qi w najnowszej wersji (1.2) zapewnia bezprzewodowe ładowanie z mocą 15W.

iOS 11.2 jest obecne w fazie beta testów. Stabilna wersja powinna pojawić się w ciągu najbliższych tygodni.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)