iOS 11 – dostępny niemal od miesiąca, ale wciąż nie przekroczył 50%

iOS 11 – dostępny niemal od miesiąca, ale wciąż nie przekroczył 50%13.10.2017 18:20
iOS 11 – dostępny niemal od miesiąca, ale wciąż nie przekroczył 50%

Mobilny system operacyjny Apple zawsze słynął ze szybkiej adaptacji nowych wersji – iOS 10 w ciągu nieznacznie ponad dwóch tygodni znalazł się na połowie urządzeń. Wynik ten jest nieosiągalny dla Androida, nieosiągalny nawet po roku od wydania aktualizacji. Sprawność wprowadzania nowego iOS-a jednak wyhamowała wraz z premierą wersji 11.

iOS 11 został udostępniony nie tylko na nowe mobilne urządzenia Apple, trafił nawet na iPhone’a 5s, który w sprzedaży pojawił się w 2013 roku. W związku z tym do aktualizacji mają dostęp niemal wszyscy właściciele sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. Mimo tego coś jednak poszło nie tak.

Według danych opublikowanych przez Mixpanel, iOS 10 i 11 mają obecnie bardzo zbliżone udziały na rynku. Starsza wersja zainstalowana jest na 45,62% urządzeń, nowa trafiła na 46,87%. Oczywiście wynik osiągnięty przez iOS-a 11 może wydawać się bardzo dobrym, zwłaszcza dla osób przyzwyczajonych dla aktualizacji Androida. Tak naprawdę jednak proces adaptacji jest zauważalnie wolniejszy niż miało to miejsce w przypadku iOS-a 10. Dodajmy, że od premiery minęło 24 dni, iOS 10 po 16 dniach przekroczył 50%, a ponadto proces wzrostu udziałów iOS 11 już znacząco wyhamował.

350205541710391233

Wolniejsze przyjęcie nowego iOS-a spowodowane jest przez kilka czynników. Po pierwsze, iOS 11 z pewnością nie jest najlepszym wydaniem, zawiera sporo błędów, a dodatkowo pojawiają się skargi o krótkiej pracy na akumulatorze. Po drugie, wcześniej jedną z sił napędowych były nowe modele iPhone’a, a obecnie iPhone 8 i 8 Plus sprzedażowym hitem nie są – większość klientów Apple czeka na iPhone’a X.

Odczuwalny skok udziałów iOS-a 11 zobaczymy więc dopiero w listopadzie, gdy w sprzedaży pojawi się jubileuszowy iPhone X. Kolejny wzrost powinien nastąpić po wyeliminowaniu przez Apple największych niedociągnięć zgłaszanych od dnia premiery nowego iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)