iOS 13 powoduje problemy z wybranymi grami, a to tylko preludium do festiwalu błędów

iOS 13 powoduje problemy z wybranymi grami, a to tylko preludium do festiwalu błędów
Piotr Urbaniak

23.09.2019 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple jest powszechnie chwalone za konsekwentną politykę aktualizacji, ale ta sprawia zarazem, że łatwo jest przeoczyć kwestie pozornie oczywiste, takie jak chociażby zgodność z istniejącymi apkami. Twórcy i testerzy iOS 13, jak się okazuje, nie wzięli pod uwagę niektórych gier.

Jedną z nowości w iOS 13 jest system gestów klawiatury, który pozwala wykonywać podstawowe operacje, na przykład skopiować lub wkleić tekst, przy użyciu trzech palców.

Problem w tym, że te same gesty wykorzystywane są podczas rozgrywki m.in. w Fornite i PUBG, a wykonanie któregokolwiek z nich wiąże się z automatycznym wywołaniem klawiatury. Jednocześnie w iOS 13 nie przewidziano możliwości dezaktywacji tej funkcji. W efekcie wyskakująca klawiatura ogranicza pole widzenia, a użytkownik nieszczególnie może temu zapobiec.

Błąd ten ciężko określić mianem krytycznego, ale z całą pewnością wpływa na komfort korzystania z iPhone'a. Jest zarazem kolejnym, który z jakiegoś powodu umknął twórcom.

Festiwal błędów trwa

Przypomnę, że w wydaniu ostatecznym pozostawiono lukę bezpieczeństwa umożliwiającą dostęp do kontaktów bez odblokowania smartfona, choć ta została odkryta jeszcze na etapie wersji beta. W sieci pojawiają się ponadto liczne doniesienia o losowych rebootach i pomniejszych problemach z działaniem aplikacji, jak brak dźwięku w Instagram Stories.

Na 24 września datowany jest usprawniony iOS 13.1. Miejmy nadzieję, że wyeliminuje większość bolączek poprzednika i nie wprowadzi przy tym żadnych nowych niespodzianek.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)