iOS 13: wyciekają zrzuty ekranu. Tak wygląda ciemny motyw, który trafi na iPhone'y

iOS 13: wyciekają zrzuty ekranu. Tak wygląda ciemny motyw, który trafi na iPhone'y

iOS 13: wyciekają zrzuty ekranu. Tak wygląda ciemny motyw, który trafi na iPhone'y
Redakcja
28.05.2019 18:12

Już w poniedziałek 3 czerwca rusza impreza WWDC 2019, podczas której Apple zaprezentuje m.in. system iOS 13. Kilka dni przed tym wydarzeniem do sieci wyciekły pierwsze zrzuty ekranu, na których uwieczniono nową wersję systemu.

Według dotychczasowych przecieków, jedną z najważniejszych nowości w systemie iOS 13 będzie ciemny motyw graficzny. Zostało to właśnie potwierdzone.

iOS 13 z ciemnym motywem na zrzutach ekranu

Do screenshotów, na których uwieczniono ponoć interfejs iOS 13, dotarł serwis 9to5Mac. Ten już wcześniej publikował wiele sprawdzonych przecieków ze świata Apple'a, więc źródło jest wiarygodne.

Wspomniany serwis potwierdza, że w ustawieniach systemowych pojawił się przełącznik Dark Mode. Po jego włączeniu tła w systemowych aplikacjach stają się czarne, co widać na zrzucie ekranu z aplikacji Muzyka.

iOS 13 z ciemnym motywem / 9to5mac.com
iOS 13 z ciemnym motywem / 9to5mac.com

Pulpit główny po włączeniu ciemnego motywu zmienia się nie nieznacznie. Jedynie jasne tło dookoła ikon w docku staje się ciemne.

9to5Mac zwraca również uwagę na kosmetyczne zmiany w edytorze zrzutów ekranu (rozmyta tapeta w tle zamiast szarej planszy) czy przeprojektowaną aplikację Przypomnienia.

iOS 13 z nową aplikacją Przypomnienia / 9to5mac.com
iOS 13 z nową aplikacją Przypomnienia / 9to5mac.com

Ponadto apki Find My iPhone (Znajdź mój iPhone) i Find My Friends (Znajdź moich znajomych) zostały połączone i zamknięte w jednej aplikacji o nazwie... Find My.

Nowa aplikacja Find My w iOS 13 / 9to5mac.com
Nowa aplikacja Find My w iOS 13 / 9to5mac.com

iOS 13: Apple spóźnił się z ciemnym motywem o dwa lata, ale lepiej późno niż wcale

Ciemny motyw - prócz walorów kosmetycznych - ma także atuty użytkowe. W przypadku ekranów OLED czerń pozwala wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu, co potwierdziły nasze testy.

Pierwszy smartfon Apple'a z OLED-em - iPhone X - trafił na rynek w 2017 roku, więc ekipa Tima Cooka długo zwlekała z dodaniem ciemnego interfejsu. W międzyczasie zdążył on nawet trafić na macOS, mimo że Maki OLED-ów nie mają.

Więcej nowości związanych z systemem iOS 13 poznamy już 3 czerwca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)