iOS 14 na starszym iPhonie: prosty trik pozwala znacznie przyspieszyć interfejs

iOS 14 na starszym iPhonie: prosty trik pozwala znacznie przyspieszyć interfejs

iOS 14 na starszym iPhonie: prosty trik pozwala znacznie przyspieszyć interfejs
Piotr Urbaniak
05.10.2020 18:01

Masz któregoś ze starszych, ale wciąż kompatybilnych z iOS 14 modeli iPhone'a, takich jak iPhone 7 czy 6s, a ten po aktualizacji jakby zwolnił? Jest na to sposób.

Jedną z niewidocznych na pierwszy rzut oka, a mocno obciążających sprzęt nowości w iOS 14 jest rozbudowa animacji towarzyszących nawigacji po UI. Efekty rozwijania poszczególnych zakładek, jak również uruchamiania aplikacji są składają się z większej liczby klatek, a co za tym idzie pochłaniają więcej zasobów GPU niż dotychczas.

Nie jest to problem w przypadku najnowszych wysokowydajnych chipów, ale już poczciwego A9 w iPhonie 6s może, kolokwialnie mówiąc, przytkać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na całe szczęście, jak wynika z doniesień zachodnich mediów, istnieje prosta metoda, aby ewentualne bolączki wyeliminować. Wystarczy odwiedzić Ustawienia, a następnie w zakładce Dostępność w sekcji Ruch zaznaczyć opcję Redukuj ruch.

Dzięki temu, zamiast złożonych animacji rozwijania, iOS 14 będzie stosować uproszczone przejścia przenikające. Dodajmy, ten sam trik działa też na iPadach z iPadOS 14.

Co warte odnotowania, zabieg może sprawdzić się również na sprzęcie nowszym od wspomnianego już iPhone'a 6s. Optycznie zwiększa bowiem szybkość otwierania kart i aplikacji, więc system siłą rzeczy wydaje się bardziej responsywny.

Redakcja miała okazję sprawdzić sztuczkę na iPhonie SE drugiej generacji—i kompletem rąk poleca każdemu użytkownikowi telefonu marki Apple ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)