iPad jako mobilna konsola do gier. Wystarczy kontroler PlayStation 4 lub Xboxa One

iPad jako mobilna konsola do gier. Wystarczy kontroler PlayStation 4 lub Xboxa One25.06.2019 19:17
iPad sprawdza się także jako przenośna konsola do gier (Getty Images)
iPad sprawdza się także jako przenośna konsola do gier (Getty Images)

Mobilny system Apple'a, iOS 13, to nie tylko ciemny motyw i nowe ustawienia prywatności. Oprogramowanie wprowadza także szereg nowości od strony technicznej, a jedną z nich jest obsługa kontrolerów PlayStation 4 oraz Xboksa One. Taka zmiana pozwala wygodniej grać nawet na Apple TV oraz iPadzie (korzystającym teraz z iPadOS) i wszystko wskazuje na to, że jest to wygodne rozwiązanie.

W sieci pojawiają się bowiem pierwsze opinie testerów, którzy sprawdzili już, jak kontroler z konsoli radzi sobie w parze z oprogramowaniem Apple'a. Tom Warren z The Verge stwierdza jednoznacznie: to zmiana, dzięki której iPad staje się pełnoprawną mobilną konsolą do gier i po raz pierwszy granie na nim jest po prostu przyjemne.

Wykorzystanie kontrolerów do gier zainstalowanych w urządzeniu to tylko jedna z korzyści. Do tego dochodzi jeszcze możliwość strumieniowania gier z konsoli, w przypadku PlayStation dzięki aplikacji Remote Play. Wówczas na ekranie iPhone'a czy iPada można grać w tytuły z własnej biblioteki, które wcześniej były dostępne tylko na konsolach. W przypadku Xboksa taka możliwość ma zostać wprowadzona w październiku bieżącego roku.

iPadOS to "pochodna" iOS 13

W przypadku oprogramowania iPada, zmianie nie ulega tylko numer wersji. Urządzenie działa teraz w oparciu o iPadOS, czyli system iOS dostosowany do większego ekranu i obsługi nie tylko przy pomocy dotyku, ale również rysika. Więcej o tym rozwiązaniu możecie przeczytać w zapowiedzi wprost z konferencji WWDC.

Warto dodać, że iOS 13, macOS Catalina, tvOS 13 oraz opisywany iPadOS są już dostępne dla każdego do testów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)