iPad jako mobilna konsola do gier. Wystarczy kontroler PlayStation 4 lub Xboxa One

iPad sprawdza się także jako przenośna konsola do gier (Getty Images)
iPad sprawdza się także jako przenośna konsola do gier (Getty Images)
Oskar Ziomek

25.06.2019 19:17, aktual.: 25.06.2019 19:38

Mobilny system Apple'a, iOS 13, to nie tylko ciemny motyw i nowe ustawienia prywatności. Oprogramowanie wprowadza także szereg nowości od strony technicznej, a jedną z nich jest obsługa kontrolerów PlayStation 4 oraz Xboksa One. Taka zmiana pozwala wygodniej grać nawet na Apple TV oraz iPadzie (korzystającym teraz z iPadOS) i wszystko wskazuje na to, że jest to wygodne rozwiązanie.

W sieci pojawiają się bowiem pierwsze opinie testerów, którzy sprawdzili już, jak kontroler z konsoli radzi sobie w parze z oprogramowaniem Apple'a. Tom Warren z The Verge stwierdza jednoznacznie: to zmiana, dzięki której iPad staje się pełnoprawną mobilną konsolą do gier i po raz pierwszy granie na nim jest po prostu przyjemne.

Wykorzystanie kontrolerów do gier zainstalowanych w urządzeniu to tylko jedna z korzyści. Do tego dochodzi jeszcze możliwość strumieniowania gier z konsoli, w przypadku PlayStation dzięki aplikacji Remote Play. Wówczas na ekranie iPhone'a czy iPada można grać w tytuły z własnej biblioteki, które wcześniej były dostępne tylko na konsolach. W przypadku Xboksa taka możliwość ma zostać wprowadzona w październiku bieżącego roku.

iPadOS to "pochodna" iOS 13

W przypadku oprogramowania iPada, zmianie nie ulega tylko numer wersji. Urządzenie działa teraz w oparciu o iPadOS, czyli system iOS dostosowany do większego ekranu i obsługi nie tylko przy pomocy dotyku, ale również rysika. Więcej o tym rozwiązaniu możecie przeczytać w zapowiedzi wprost z konferencji WWDC.

Warto dodać, że iOS 13, macOS Catalina, tvOS 13 oraz opisywany iPadOS są już dostępne dla każdego do testów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)