iperf 3.1.2

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Narzędzia diagnostyczne (dla specjalistów IT)
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

iperf to najprostszy i najskuteczniejszy multiplatformowy program do diagnostyki przepustowości łączy sieciowych.

Narzędzie nie wymaga instalacji i uruchamiane jest bezpośrednio z wiersza polecenia. Funkcjonuje w oparciu o architekturę klient-serwer, czyli wymagane jest uruchomienie instancji programu na obu systemach, pomiędzy którymi chcemy dokonać pomiaru przepustowości. iperf pozwala na pomiar pasma TCP i UDP, umożliwia swobodne kontrolowanie wielu parametrów transmisji (między innymi rozmiar okna TCP, MSS, algorytm Nagle'a), a także obsługuje transmisje multicastowe oraz IPv6. Możliwe jest również ustalenie stałej prędkości transmisji podczas testu, wykonywanie testów symetrycznych i wiele, wiele innych.

Najnowszą wersję dla Windows skompilował Olivier S. Masse w oparciu o biblioteki Cygwin. Do pracy iperf wymaga obecności w katalogu biblioteki DLL dostarczanej wraz z plikiem wykonywalnym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!