iPhone 6 dostanie modem LTE Advanced o prędkości „tylko” 150 Mb/s

iPhone 6 dostanie modem LTE Advanced o prędkości „tylko” 150 Mb/s19.08.2014 15:45

W Sieci znalazły się kolejne informacje dotyczące nadchodzącego iPhone'a 6. Ma on mieć modem LTE, który zapewni prędkość pobierania na poziomie 150 megabitów na sekundę, czyli o 50 megabitów więcej, niż iPhone 5s. Specyfikacja nowego smartfonu ma rzekomo zawierać modem MDM9625, wyprodukowany przez firmę Qualcomm.

Wspomniany modem LTE trzeciej generacji (kategorii 4) został zaprezentowany przez Qualcomma w lutym 2012 roku niedługo po tym i wszedł do produkcji. Układ został wykonany w procesie technologicznym 28 nanometrów i jest zauważalnie bardziej energooszczędny od modemów LTE, jakie znajdziemy w iPhone'ach 5s. Poza LTE Advanced kategorii 4 obsługuje także transmisję w standardzie HSDPA+ 10. Jego zastosowanie nie będzie więc zaskoczeniem, gdyż Apple stawia na komponenty sprawdzone i łatwo dostępne w dużych ilościach. Jeśli plotki są prawdziwe, iPhone 6 dołączy do grona smartfonów, które są w stanie wykorzystać „prawdziwe 4G”, czyli standard LTE Advanced.

350111392973678529

Niestety większość świata nie zobaczy różnicy w prędkości pobierania danych na iPhone'a 5s i na iPhone'a 6. Obsługa LTE Advanced jest dostępna w bardzo niewielu miejscach. W Hiszpanii, Holandii, Belgii, Polsce i Czechach wciąż jest w fazie testów. We Francji wkrótce ruszy w dwóch miastach, na Filipinach w jednym, już można z niego korzystać w niektórych miastach Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii i w Moskwie. Na przyszły rok zaplanowali wprowadzenie tego standardu także operatorzy z Wielkiej Brytanii i Litwy.

Nie oznacza to, że Apple będzie na szczycie rankingu transferów. Na rynku dostępne są także układy kategorii 6, pozwalające osiągnąć transfery do 300 megabitów na sekundę. Znajdziemy je w koreańskim wariancie GALAXY S5, okrzykniętym pierwszym komercyjnie dostępnym smartfonem z LTE kategorii 6. Pokrycie siecią wykorzystującą ten standard jest jednak jeszcze mniejsze, niż LTE-A. Nie dziwi więc, że Apple nie zamierza iść w tym kierunku i ścigać się z Samsungiem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)