iPhone bez notcha? Apple z patentem na nowy sposób umieszczenia przedniej kamerki

iPhone bez notcha? Apple z patentem na nowy sposób umieszczenia przedniej kamerki

iPhone bez notcha? Apple z patentem na nowy sposób umieszczenia przedniej kamerki
13.11.2018 15:09, aktualizacja: 13.11.2018 15:38

iPhone X nie był pierwszym smartfonem z wątpliwie atrakcyjnym wycięciem na ekranie. Jednak to produkt Apple spopularyzował notcha. Rozwiązanie, przez złośliwych nazywane monobrwią, może jednak okazać się tylko chwilowym trendem.

Notch pojawił się w zeszłorocznym smartfonie Apple. Następnie trafił do wielu modeli z Androidem – szczególnie spodobał się chińskim producentom smartfonów. Warto dodać, że Samsung zaprezentował ostatnio trzy koncepty wyświetlaczy z wycięciem, a to właśnie koreańska firma do niedawno chwaliła się brakiem notcha. Co więcej, według nieoficjalnych informacji wycięcie może pojawić się w nowym flagowym smartfonie Samsunga – Galaxy S10. Czyżby kolejny smartfon z monobrwią? Niekoniecznie. Niektórzy wskazują, że zostanie zastosowany ekran Infinity O, czyli z otworem w kształcie litery O, w którym znajdzie się przednia kamerka.

źródło: letsgodigital.org
źródło: letsgodigital.org

Apple też może szukać nowej metody na umieszczenie przedniej kamerki. Firma z Cupertino otrzymała patent na rozwiązanie wykorzystujące otwór w ekranie, czyli podobne do wyświetlacza Samsung Infinity O. Warto zauważyć, że pomysł Apple może wykorzystać jedną z dwóch metod. Pierwsza sprowadza się wyłącznie do wycięcia otworu w szybie chroniącej ekran. Drugi sposób to otwór także w wyświetlaczu.

Patent opisujące nowe podejście do montowania przedniej kamerki został złożony już w czerwcu. Natomiast teraz został on przyznany firmie Apple. Warto mieć na uwadze, że to tylko przyznanie patentu, technologia jak najbardziej może nie trafić do produktu skierowanego na rynek konsumencki.

Nowy iPhone bez wycięcia na ekranie?

Notch najpewniej pojawi się jeszcze w iPhone’ach w 2019 roku. Jednak już później może on zniknąć. Apple musi tylko znaleźć nową metodą na zamontowanie przedniej kamerki i całego modułu Face ID. Możliwe, że zostanie wykorzystany opisywany patent. Tutaj także muszę wspomnieć o Samsungu, który ma pracować nad ukryciem czujników w wyświetlaczu. Właśnie to rozwiązanie również może okazać się końcem notcha.

Co ciekawe, patrząc na materiały reklamowe nowego iPhone’a XS, można odnieść wrażenie, jakby Apple zaczął się wstydzić notcha. Główne tapety zostały tak dobrane, aby ukryć obecność wycięcia. Na oficjalnej stronie nowe iPhone’y wyglądają, jakby miał bezramkowy wyświetlacz także przy górnej krawędzi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)