iPhone X eksplodował po zainstalowaniu iOS‑a 12.1. Smartfon został doszczętnie zniszczony

iPhone X nagle zrobił się bardzo gorący. (depositphotos)
iPhone X nagle zrobił się bardzo gorący. (depositphotos)

14.11.2018 18:30, aktual.: 15.11.2018 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla jednego z użytkowników iPhone’a X próba aktualizacji iOS-a okazała się wyjątkowo niefortunna. Smartfon eksplodował i został trwale uszkodzony. Firma Apple wstępnie już zareagowała na zdarzenie.

Rahel Mohamad opublikował na swoim Twitterze zdjęcia zniszczonego iPhone’a X. Jak możemy dowiedzieć się z serwisu Gadgets360, który przeprowadził wywiad z właścicielem uszkodzonego smartfonu, do zdarzenia doszło podczas instalacji nowej wersji systemu operacyjnego (iOS 12.1).

W tym roku, na początku stycznia, kupiłem iPhone’a i używałem go normalnie – informuje Mohamad. Przez ponad pół roku smartfon nie sprawiał żadnych problemów. Jak twierdzi właściciel iPhone’a: aktualizacja została zakończona i gdy tylko telefon się włączył, to zaczął z niego wydobywać się dym i nagle się zapalił. Warto zauważyć, że tuż przed feralnym zdarzeniem był on ładowany z wykorzystaniem oryginalnego przewodu Lightning i ładowarki Apple. Jednak pod koniec instalacji nowej wersji oprogramowania został odłączony. Następnie Mohamad wziął go do dłoni i jak podaje: telefon zrobił się bardzo gorący. Szybko go odłożyłem.

Post opublikowany na Twitterze doczekał się odpowiedzi ze strony Apple. Aczkolwiek dział pomocy napisał tylko, że całe to zdarzenie jest zdecydowanie nieoczekiwanym zachowaniem. Właściciel został natomiast poproszony o bezpośredni kontakt. Niestety, wciąż nie wiemy jak dalej potoczy się sprawa. Co więcej, nie zostały jeszcze podane oficjalne przyczyny eksplozji iPhone’a.

Pojawiają się opinie, że winny jest prawdopodobnie akumulator. Urządzenia Apple, tak samo jak produkty konkurencji, korzystają z akumulatorów litowo-jonowych, które uważane są za niebezpieczne i nieodporne na jakiekolwiek większe uszkodzenia. To właśnie przez akumulatory, znajdziemy w internecie sporo podobnych opisów sytuacji ze smartfonami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)