iPhone X ma jedną dużą zaletę: używany model wciąż kosztuje dużo

Używanego iPhone'a X można sprzedaż w dobrej cenie, depositphotos
Używanego iPhone'a X można sprzedaż w dobrej cenie, depositphotos

23.07.2018 17:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Produkty z logo nadgryzionego jabłka z pewnością nie należą do tanich. Jednak względem wielu konkurencyjnych urządzeń, cena spada znacznie wolniej. Co więcej, nawet po 1-2 latach korzystania, używanego iPhone’a czy MacBooka można sprzedać w dobrej cenie. Według najnowszych informacji, jubileuszowy model X ustanowił pod tym względem rekord.

Warto przypomnieć, że do iPhone’a X należy już inny rekord. To najdroższy masowo sprzedawany smartfon, który mimo ceny wynoszącej 1000 dolarów (w Polsce prawie 5 tys. zł), sprzedaje się bardzo dobrze. Okazuje się, że nie tylko cena sprzedaży nowych egzemplarzy jest wysoka.

Specjaliści z firmy B-Stock zauważyli, że cena odsprzedaży iPhone’a X wynosi około 75 proc pierwotnej ceny. Jednym z czynników, który ma wpływ na wysoką cenę używanych modeli jest oczywiście wysoki popyt. Kolejnym jest wprowadzenie dużych zmian w wyglądzie urządzenia. B-Stock dodaje, że osiągnięty wynik jest wyższy od poprzednich smartfonów Apple, które były sprzedawane w tym samym cyklu życia. Wówczas różnica wynosiła około 65 proc.

Wysokie ceny odsprzedaży iPhone’a X widoczne są także na popularnych serwisach ogłoszeniowych w Polsce. Nawet używane modele, który zostały zakupione około 6 miesięcy temu, często kosztują 3500 zł lub więcej. Pozwala to sprzedać smartfon za wciąż wysoką cenę. Następnie wystarczy dołożyć około 1 tys. złotych i można kupić nowego iPhone'a, więc przesiadka nie będzie aż tak bardzo odczuwalna dla portfela.

Według nieoficjalnych informacji w tym roku zobaczymy trzy nowe iPhone’y, w tym bezpośredniego następcę jubileuszowego modelu. Natomiast iPhone X ma zostać wycofany ze sprzedaży. Cenę wynoszącą 999 dolarów ma przejąć wersja z Plusem. Natomiast iPhone X drugiej generacji ma kosztować 899 dolarów. Informacje nie zostały potwierdzone przez Apple i faktyczne ceny poznamy dopiero w dniu premiery, która odbędzie się jesienią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (57)
Zobacz także