IQOS: nowatorskie urządzenie do podgrzewania wkładów tytoniowych

IQOS: nowatorskie urządzenie do podgrzewania wkładów tytoniowych

IQOS: nowatorskie urządzenie do podgrzewania wkładów tytoniowych
04.04.2017 16:13

Innowacyjna technologia IQOS podgrzewa tytoń bez spalania go, wytwarzając aerozol zawierający nikotynę, który ma średnio 90% mniej szkodliwych substancji – poza nikotyną – niż dym papierosowy.IQOS nie wytwarza dymu ani popiołu, lecz aerozol, który ma o wiele mniej intensywny zapach niż dym z tradycyjnych papierosów.

IQOS jest rezultatem ponad dziesięcioletnich badań w zakresie potencjalnie mniej szkodliwych produktów alternatywnych dla papierosów. W skład zespołu naukowego wchodzi 430 naukowców i ekspertów w dwóch ośrodkach badawczo-rozwojowych Philip Morris International (PMI) w Szwajcarii i Singapurze. Do tej pory na badania i rozwój technologii przeznaczono ponad 3 miliardy dolarów.

Od pilotażowego wprowadzenia produktu na rynek japoński w Nagoi oraz włoski w Mediolanie w 2014 r. prawie 1,5 miliona palaczy zrezygnowało z papierosów na rzecz IQOS.Istotny wkład w opracowanie nowego produktu oraz badania nad jego właściwościami mieli Polacy. Osobą odpowiedzialną za rozwój i komercjalizację potencjalnie mniej szkodliwych produktów w globalnym PMI jest Mirosław Zieliński, Prezes ds. Produktów Obniżonego Ryzyka. W Polsce były i są prowadzone zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe w zakresie badań przedklinicznych, klinicznych oraz nad rozwojem technologii podgrzewania tytoniu.

Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., spółka zależna Philip Morris International Inc. (PMI), wprowadza na polski rynek innowacyjny produkt IQOS. Jest to urządzenie elektroniczne, które podgrzewa specjalnie zaprojektowane wkłady tytoniowe do temperatury znacznie niższej od temperatury spalania. Ponieważ IQOS podgrzewa tytoń nie spalając go, produkt nie wytwarza dymu ani popiołu, a jedynie aerozol zawierający nikotynę.

IQOS, zaprojektowany w Szwajcarii, to pierwszy produkt z gamy wyrobów PMI stanowiących potencjalnie mniej szkodliwą alternatywę dla papierosów, nad którą prace trwają od ponad dekady. Inwestycje w badania i rozwój tych produktów wyniosły ponad 3 miliardy dolarów. Dotychczasowe badania PMI* wskazują, że IQOS wytwarza średnio 90% mniej szkodliwych substancji – poza nikotyną – niż dym papierosowy, jednocześnie zapewniając konsumentom prawdziwy smak tytoniu. Spółka prowadzi szeroko zakrojone badania w celu weryfikacji potencjału produktu w zakresie zmniejszania ryzyka związanego z paleniem, włączając badania kliniczne i niekliniczne. Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że w przypadku palaczy, którzy na czas jego trwania całkowicie zrezygnowali z papierosów na rzecz IQOS, narażenie na badane substancje szkodliwe zmniejszyło się do poziomu zbliżonego do tego, który stwierdzono u osób, które w ramach tego samego badania rzuciły palenie.

Początkowo, dorośli palacze będą mogli nabyć urządzenie w wybranych punktach sprzedaży IQOS w Polsce, w tym w Warszawie. Niebawem urządzenie do podgrzewania wkładów tytoniowych będzie można kupić również w Internecie (www.iqos.pl). Wkłady tytoniowe zaś będą dostępne szerzej w wybranych punktach sprzedaży, np. stacjach benzynowych i sklepach z artykułami tytoniowymi. Sieć sprzedaży będzie sukcesywnie rozszerzana. Produkt będzie przeznaczony tylko i wyłącznie dla pełnoletnich osób palących. Od początku wprowadzenia produktu na rynek będzie działała infolinia konsumencka. Pod numerem 801-801-501 konsumenci otrzymają wszelkie ważne informacje o produkcie.Więcej informacji na temat badań naukowych PMI można znaleźć pod adresem www.pmiscience.com.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)