isoHunt uruchamia nową stronę z torrentami

Redakcja

03.09.2009 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla miłośników ściągania plików za pośrednictwem torrentów nadeszły ciężkie czasy. Warto wspomnieć chociażby o słynnym pozwie przeciwko jednemu z najsłynniejszych trackerów – The Pirate Bay. Głośnym echem w ostatnich kilkunastu dniach odbił się również wyrok wydany przeciwko serwisowi Mininova. Jednak właściciele witryny isoHunt się nie poddają. Postanowili oni bowiem... uruchomić nową stronę z torrentami – Hexagon.cc.

Zgodnie z zapowiedziami twórców, nowa witryna ma zrewolucjonizować podejście do dzielenia się plikami w Sieci. Główną rzeczą jaka odróżnia nasz serwis od innych stron z torrentami jest to, że wszystko stworzone zostało w oparciu o grupy znajomych. Przeanalizowaliśmy wiele wdrożonych do tej pory rozwiązań i jesteśmy zdania, że bardzo często pomijany jest kontekst społeczny - informuje Gary Fund, jeden z twórców isoHunt.

Założyciele Hexagon mają nadzieję, że za pośrednictwem ich witryny użytkownicy będą zakładać małe społeczności, w których możliwe będzie dzielenie się konkretnymi plikami. W ramach takich grup, dane organizowane miałyby być przez samych internautów. Co ciekawe, witryna skierowana jest również do niezależnych producentów i twórców muzycznych, którzy chcieliby promować swoje dzieła poprzez taki, a nie inny system rozpowszechniania plików. Jesteśmy obecnie w kontakcie z producentami gier komputerowych oraz niezależnymi twórcami muzyki i filmów. Są oni niezwykle zainteresowani tym, by promować swoje produkty poprzez naszą stronę - dodaje Fung.

Czas pokaże, czy nowa strona twórców isoHunt odniesie sukces. Póki co, całość prezentuje się naprawdę nieźle. Wydaje się jednak, że paradoksalnie najważniejsza może się okazać reakcja organizacji zajmujących się ochroną praw autorskich – pozew sądowy i możliwy nakaz zamknięcia witryny na pewno nie wyszedłby temu projektowi na dobre. Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na stronę główną Hexagon.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)