iTunes 10.5 beta 6.1 z iTunes Match… i coś jeszcze

iTunes 10.5 beta 6.1 z iTunes Match… i coś jeszcze

30.08.2011 15:34, aktualizacja: 30.08.2011 16:06

Apple udostępnił dziś kolejną wersje testową odtwarzacza iTunes. Najważniejszą nowością wprowadzoną do tej wersji jest obsługa iTunes Match, ale jest coś jeszcze.

Usługa iTunes Match została zapowiedziana podczas WWDC 2011. Ma ona przeskanować bibliotekę utworów w iTunes, dobrać te same utwory ze sklepu iTunes (w tym również zastąpić znajdującymi się w sklepie utworami w lepszej jakości) i powiązać je z kontem iCloud użytkownika. Piosenki, które nie zostaną znalezione w sklepie firmy Apple zostaną automatycznie wysłane na dysk w chmurze, gdzie dopasowane zostaną również brakujące okładki płyt. Stamtąd utwory mogą być pobrane na dowolne urządzenie z systemem iOS.

Dostęp do iTunes Match uzyskać można w osobnej zakładce w deweloperskiej wersji iTunes. Docelowo usługa będzie kosztować 24,99 dolara rocznie za 25 tysięcy piosenek, a zarejestrowani deweloperzy otrzymają 3 miesiące darmowego dostępu. Co ciekawe, usługa pozwala nie tylko szybko umieścić bibliotekę muzyczną w chmurze i pobrać utwory na inne urządzenia (maksymalnie można posiadać 10 powiązanych z kontem urządzeń, z czego maksymalnie 5 może być komputerami), ale również coś, o czym na WWDC 2011 nie było mowy — możliwość strumieniowego przesyłania muzyki bez pobierania. To zmienia iTunes Match w osobiste radio, złożone z posiadanych już utworów, które dostępne jest wszędzie tam, gdzie można połączyć się z iCloud. Prezentację odtwarzania piosenki bez pobierania można znaleźć na serwisie Insanely Great Mac, zaś więcej o testowej wersji iTunes można przeczytać na iDownloadBlog.

iTunes Match jest obecnie w fazie testów. Nie zaleca się polegania na bibliotece przechowywanej w chmurze jako jedynym miejscu składowania muzyki i należy liczyć się z możliwością zmiany formatu posiadanych utworów. Usługa ma być dostępna publicznie jesienią i powinna ruszyć w dniu premiery systemu iOS 5.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)