Jak pogodzić starą i nową generację konsol? Wpakować obie do laptopa!

Jak pogodzić starą i nową generację konsol? Wpakować obie do laptopa!

Jak pogodzić starą i nową generację konsol? Wpakować obie do laptopa!
30.10.2014 11:46

Jedni gracze tylko o czymś marzą, a inni swoje marzenia realizują, ale to też wynika często po prostu z braku wiedzy na dany temat. Na szczęście na majsterkowaniu Ed Zarick zna się doskonale. Inżynier kojarzony ze swojej pasji do pakowania konsol w specjalnie zaprojektowane obudowy od laptopów, postanowił pogodzić starą oraz nową generację konsol, łącząc Xboksa 360 i Xboksa One w jednym zgrabnym projekcie.

XBOOK DUO - The XBOX 360/ONE Combo Laptop

Nikogo określanie sprzętu jako Xbook Duo nie powinno dziwić, bo po pierwsze jasno daje to do zrozumienia, że mamy do czynienia ze swoistą hybrydą, a poza tym idzie w parze z nazewnictwem poprzednich dzieł Zaricka, a więc Xbookiem One, a także PlayBookiem 4, czyli przenośnymi wersjami odpowiednio Xboksa One oraz PlayStation 4. Wyraźnie widać, że projekt obudowy jest nieznacznie zmieniany pomiędzy wersjami laptopów, więc możemy nastawiać się chyba na jeszcze ciekawsze konfiguracje w przyszłości.

W środku lewą stronę urządzenia zajmują podzespoły Xboksa 360, a prawą One. Z każdej mamy tutaj osobny włącznik, jak również napęd optyczny. Zasilanie jest jednak współdzielone, przestawiane suwakiem na środku w zależności od tego, na czym chce się pograć. Ten prototyp nie przewiduje opcji równoczesnego uruchomienia obu konsol, co przy jednym wyświetlaczu nie miałoby zresztą większego sensu. Ed śmieje się, że w relatywnie prosty sposób poradził sobie z problemem wstecznej kompatybilności, czego do tej pory nie mógł zrobić Microsoft. W odróżnieniu od poprzednich propozycji, ten model nie trafi niemniej do sprzedaży, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Obraz

Przypomnijmy, że robione na zamówienie jednokonsolowe sprzęt-booki to wydatek rzędu około 1400 dolarów, chyba że ktoś umówi się z twórcą na dostarczenie własnych urządzeń do przeróbki. Wtedy jednak nadal za dodatkowe elementy (typu obudowa, wyświetlacz, światełka LED) i robociznę policzy niemal 1100 dolarów. Miłośnicy nowych i starych technologii rozrywkowych od dawna kolekcjonują systemy obsługujące gry z różnych platform, że wspomnę tylko o RetroNie 5, więc pewnie i za edycje Duo chętnie zapłacą, nawet sporo więcej. Zwłaszcza, jeżeli za moment zobaczą laptopa z PlayStation 3 oraz PS4 obok siebie pod pokrywą...

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)