Jak Steam Controller sprawdza się w grach?

27.12.2013 11:03, aktual.: 27.12.2013 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy pierwsze 300 prototypów komputerów Steam Machine wysłano do testerów, szybko wzięli się oni chociażby za rozkładanie sprzętu na części, co uwiecznili na swoich kanałach na YouTube. Mniejszą uwagę przyłożono do dołączanej do zestawu wczesnej wersji pada Steam Controller, co przez minione kilka dni postanowił nadrobić kanał Trial By Game, znany z pozyskiwania środków na różne przedsięwzięcia charytatywne. W tej chwili można tutaj sprawdzić materiały nagrane z kontrolerem już z blisko 20 gier.

Steam Controller Gameplay: Typing Of The Dead

Co ciekawe, nie chodzi o same strzelanki (mamy filmiki z Metro: Last Light, popularnego Counter-Strike: Source czy Painkiller: Hell & Damnation), lecz również strategie (jak Civilization V), MOBA (Dota 2), gry typowo zręcznościowe (VVVVVV i Super Meat Boy), a nawet pinball (FX 2) czy produkcje teoretycznie wymagające do zabawy posiadania jednak klawiatury (Typing of the Dead: Overkill). Z każdego ze sfilmowanych testów na razie prototyp Steam Controllera wyszedł całkiem nieźle, przy czym oczywiście w pewnych gatunkach gier manipulator ten sprawdza się dużo lepiej, niż w innych.

Czy mamy coś, co zastąpi klawiaturę i myszkę albo standardowego pada? Nie ma co chyba nad tym na razie zbytnio rozmyślać, przynajmniej do czasu potwierdzenia wersji bezprzewodowej kontrolera, bowiem ta testowa uwiązana jest na kablu. Konsolowcy przyzwyczajeni są do rozwiązań radiowych czy Bluetooth, więc jeśli Steam Machines mają walczyć o miejsce w salonach z Xboksami lub PlayStation, jak bardzo wygodny albo technicznie zaawansowany Steam Controller by nie był, z kablem ciągnącym się do kanapy przez cały pokój to zwyczajnie nie będzie podobny komfort rozgrywki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)