Jak wygląda naprawdę duża serwerownia?

Jak wygląda naprawdę duża serwerownia?

Redakcja
13.07.2011 16:28

Interesuje Was, jak wyglądają naprawdę duże serwerownie od środka? Jeśli tak, polecamy obejrzenie naszego reportażu z wizyty w dwóch spośród największych centrów danych w Europie.

Na zaproszenie firmy 1&1 udaliśmy się do Karlsruhe i Baden-Baden - dwóch niemieckich miast w okolicy Frankfurtu, w których zlokalizowane są siedziby oraz serwerownie jednej z największych firm hostingowych na świecie. Udało nam się dostać z kamerą tam, gdzie zwykle trudno jest zrobić choćby jedno zdjęcie - w centrach danych 1&1 pracuje ponad 15 tys. serwerów obsługujących ponad 11 mln domen. Jedna z serwerowni zlokalizowana jest w imponującym bunkrze, który jeszcze do 1993 roku był aktywną bazą wojskową. Przy okazji wizyty mieliśmy również okazję porozmawiać z Oliverem Maussem - CEO firmy 1&1 - który odpowiedział nam na pytania dotyczące między innymi obecności 1&1 na polskim rynku.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów? //Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo Z wizytą w serwerowniach firmy 1&1. Film trwa niecałe 10 minut i jest podsumowaniem tego, o czym Tomek Bryja miał już okazję opowiadać na swojej bardzo entuzjastycznie zresztą przyjętej sesji lightning talks podczas tegorocznego HotZlotu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)