Jaka przyszłość czeka C++? Wywiad ze Scottem Meyersem

Jaka przyszłość czeka C++? Wywiad ze Scottem Meyersem

08.11.2014 15:42, aktual.: 11.11.2014 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznej konferencji Code::Dive mieliśmy okazję porozmawiać ze Scottem Meyersem, autorem książek o C++, uznanym wykładowcą, świetnym nauczycielem i autorytetem w dziedzinie programowania w tym języku. Przyszłość C++ to oczywiście nie jedyny temat, jaki poruszyliśmy i rozmawialiśmy jeszcze o dwóch innych językach. Jeden z nich jest świeży i wciąż mało znany, o drugim mało kto pamięta…

Nasz rozmówca pracuje obecnie nad kolejną książką ze znanej serii „Efektywny…”, pod tytułem Effective Modern C++, która ukaże się nakładem wydawnictwa O'Reilly Media. W książce znajdą się 42 (a jakże!) sposoby na lepsze wykorzystanie nowego standardu C11 i nadchodzącego C14.

Podczas środowej konferencji Scott Meyers poprowadził dwa wykłady, które już można obejrzeć na YouTube. W pierwszym (w klipie zaczyna się od 1:45:30) przedstawił tajniki działania pamięci podręcznej i wyjaśnił, dlaczego programiści powinni pracować jakby mieli do dyspozycji 8 kilobajtów pamięci. Jego drugi wykład tego dnia (zaczyna się od 6:46:20) dotyczył ulepszeń w „nowoczesnym” C++, które można wykorzystać przy programowaniu dla systemów wbudowanych.

Zainteresowanym nie tylko C++, ale programowaniem w ogóle, polecamy wszystkie wykłady. Niestety na razie dostępne są jedynie dwa 10-godzinne filmy z wszystkimi wykładami z dwóch sal.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)