Najpopularniejsze aplikacje września. Czy ktoś w końcu zatrzyma TikToka?

Najpopularniejsze aplikacje września. Czy ktoś w końcu zatrzyma TikToka?

Najczęściej pobierane aplikacje września
Najczęściej pobierane aplikacje września
Źródło zdjęć: © Unsplash
Norbert Garbarek
15.10.2022 11:32, aktualizacja: 15.10.2022 14:09

Rynek aplikacji na smartfony jest zalewany dziesiątkami nowych propozycji każdego dnia. Nie wszystkie jednak cieszą się taką popularnością, jak oczekiwaliby ich twórcy. Jakie zatem są najpopularniejsze aplikacje na smartfony i co z tego wynika?

Rozrywka jest dla nas najważniejsza. Tak przynajmniej wynika z analizy opracowanej przez Appfigures. Na podstawie danych zebranych na przestrzeni ubiegłego września bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że aplikacje rozrywkowe są na smartfonach najpopularniejsze.

W ujęciu całkowitym, TikTok - platforma do dzielenia się krótkimi (maksymalnie kilkuminutowymi) filmami wyprzedziła konkurencyjnego Instagrama aż o 7 milionów pobrań.

Najlepsze aplikacje września na świecie
Najlepsze aplikacje września na świecie© appfigures

Drugie i trzecie miejsce na podium dzielą sieci społecznościowe od Mety - wspomnianego wcześniej Instagrama i Facebooka, które są świadome silnego zagrożenia ze strony TikTika i usilnie próbują z nim konkurować. W obu serwisach pojawiły się odpowiednie sekcje z tzw. rolkami, które są niczym innym, jak wierną inspiracją TikTokowej twórczości.

Traci Snapchat, zyskuje silny konkurent

Snapchat nie ma powodów do radości. Już sierpniowy wynik w okolicach 29 milionów pobrań nie był najlepszy, a wrzesień kontynuuje tendencję spadkową serwisu, który niegdyś niemal dominował rynek.

Dziś predyspozycje do dominacji ma konkurent Snapchata - platforma BeReal, która zyskuje popularność dzięki świeżemu podejściu do dzielenia się zdjęciami ze znajomymi. Bitwa o popularność pomiędzy tymi dwoma serwisami trwa w najlepsze i wygląda na to, że nadchodzące miesiące mogą sporo namieszać w rankingu najpopularniejszych aplikacji na smartfon.

Poza rozrywką i społecznościami - lubimy być też produktywni

Ogromna popularność komunikatorów internetowych nie jest zadziwiająca. Liderem okazuje się być popularny WhatsApp z ogólnym wynikiem 35 milionów pobrań oraz Messenger i Telegram, które obecnie znajdują się na zbliżonym poziomie popularności.

Microsoft musiał ustąpić miejsce w rankingu rozwiązaniom Google w kategorii aplikacji biurowych. Użytkownicy Androida wolą Google Docs, aniżeli MS Word. W ujęciu ogólnym, okazuje się jednak, że dużym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania biurowe od Google: Dokumenty oraz Arkusze, które we wrześniu pobrało odpowiednio 24 miliony oraz 25 milionów użytkowników.

Meta mimo wszystko króluje w rankingu

Sukcesu aplikacjom Marka Zuckerberga nie można odmówić. Spośród w sumie 331 milionów pobrań, które Appfigures odnotowało w rankingu niemal połowa należy do programów udostępnianych przez Metę.

I choć to TikTok znajduje się na pierwszym miejscu w ujęciu całkowitym znacznie wyprzedzając konkurencję, to "bum" na Instagrama i Facebooka trwa nadal. Nawet mimo niezliczonej liczby osób, które decydują się żyć poza tymi najpopularniejszymi platformami społecznościami, to właśnie Meta pozostaje zwycięzcą i to długo się nie zmieni.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)