Jako pierwsi dostaliśmy lizaka, Samsung Galaxy Note 4 już z Androidem 5.0

Jako pierwsi dostaliśmy lizaka, Samsung Galaxy Note 4 już z Androidem 5.0

11.02.2015 16:16, aktual.: 11.02.2015 16:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Południowokoreańska firma ponownie postanowiła, że to Polacy jako pierwsi dostaną nową wersję Androida. Proces aktualizacji Samsunga Galaxy Note 4 rozpoczął się od naszego kraju. Android 5.0.1 Lollipop przynosi ze sobą odświeżoną wersję TouchWiz, poprawę wydajności i lepszy czas pracy na baterii, a więc naprawdę warto zainstalować nową wersję oprogramowania.

Producenci zauważyli w mieszkańcach Polski świetny materiał do prowadzenia testów nowych wersji Androida. Jest to powód do zadowolenia, bo niedostajemy oprogramowania będącego w fazie testów, ale już te, które w ciągu najbliższych dni trafi również do innych krajów. Już wielokrotnie byliśmy traktowani jako klienci drugiej kategorii, dostając prawie na samym końcu daną usługę, czy nową wersję mobilnego systemu operacyjnego. Natomiast teraz to się zmieniło i Samsung już ponownie umieścił Polskę na początku listy krajów, w których ma zostać wydana aktualizacja do topowego smartfona.

Obraz

Jako pierwsi na świecie dostaliśmy aktualizację do Androida Lollipop dla flagowego smartfona LG G3. Druga południowokoreańska firma, czyli Samsung również zdecydowała się, że aktualizacja dla ich topowego urządzenia – Galaxy S5 najpierw pojawi się w Polsce, a dopiero potem zaczną być aktualizowane urządzenia z innych krajów. Natomiast teraz jako pierwsi dostaliśmy Androida 5.0.1 Lollipop dla fabletu Galaxy Note 4.

Na chwilę obecną nową wersję mogą pobrać wyłącznie użytkownicy Samsunga Galaxy Note 4 w wersji z układem Exynos. Posiadacze edycji ze Snapdragon muszą poczekać, ich modele powinny być zaktualizowane w najbliższym czasie. Aktualizacja dostępna jest w trybie OTA, a więc pobierzemy i zainstalujemy ją z poziomu smartfona. Sam proces jest banalnie prosty – wchodzimy do Ustawień, wybieramy System, potem Informacje o urządzeniu, Aktualizacje oprogramowania i na końcu sprawdzamy dostępność aktualizacji.

Androida 5.0.1 naprawdę warto zainstalować. Nowa wersja przynosi odświeżoną nakładkę TouchWiz, interfejs wzorowany jest na Material Design, wygląda znacznie lepiej i świetnie komponuje się z aplikacjami od Google. Dostajemy również powiadomienia na ekranie blokady, a dodatkowo poprawiona została wydajność urządzenia i wydłużono czas pracy na baterii.

Liczmy, że Samsung i LG nadal będą wybierali nasz kraj jako pierwszy. Oczywiście mogą pojawić się głosy, że jesteśmy traktowani jako testerzy nowej wersji oprogramowania. Z drugiej strony dostajemy dopracowany mobilny system operacyjny, aktualizacje przebiegają bezproblemowo, a więc z pewnością nie powinniśmy czuć się jako testerzy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)