Nie wyobrażam sobie życia bez tabletu!

Dziś rano, przy bułeczce i kawie, przeczytałem manifest Manka-88 o tym, że tablet nie jest mu w ogóle potrzebny.

Czytałem ten tekst na tablecie więc od razu uderzyła mnie absurdalność założeń. Maniek zaczyna od potężnego argumentu: „kiedyś tego nie było i ludzie jakoś żyli”. Rozejrzałem się po kuchni, w której siedziałem: lodówka – kiedyś tego nie było a ludzie jakoś żyli; kuchenka gazowa – kiedyś tego nie było i ludzie jakoś żyli; zmywarka – sam mam od niedawna i jakoś wcześniej udawało mi się z tym żyć. Gdyby dziś ktoś chciałby pozbawić mnie zmywarki - jestem pewny, że broniłbym jej bardziej niż niepodległości. Gdyby jednak postawiono mnie przed wyborem zmywarka albo iPad – miałbym bardzo twardy orzech do zgryzienia...

Fakt, że Maniek nie ma rodziny (w sensie żona, dziecko) działa tu na plus bo w modelu rodzinnym „2+1” - jeden tablet to stanowczo za mało. Opis swojego zwykłego dnia jaki przedstawił Maniek nie jest dla mnie argumentem przeciwko tabletom. Przypomniała mi się droga do pracy z filmu "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz". Przerwałem więc na chwilę czytanie i odnalazłem (nadal jednak korzystając z tabletu) ten fragment na You Tube:

Podsumowując Mańkową argumentację – nie posiadanie tabletu nie jest rozwiązaniem problemu zbyt małej ilości wolnego czasu.

Każdy posiadacz i używacz* tabletu (podkreślam, że chodzi o tablet a nie o urządzenie tabletopodobne o wyglądzie tabletu) wie, że tablet nie jest urządzeniem które zapewnia „funkcjonalność komputera, w każdym miejscu i w każdej chwili". To może banał ale w rzeczywistości tablety mają funkcjonalność tabletów. Użyteczność tych urządzeń zależy od jakości dostępnego połączenia z Internetem, zainstalowanych aplikacji oraz jak dobrze tego wszystkiego potrafi używać użytkownik. Maniek wymienił jedno tylko zastosowanie: chciałby nosić tablet przy sobie. To jednak nie jest Colt Navy model 1851...

Na koniec kilka słów podsumowania. Nie wyobrażam sobie powrotu do rzeczywistości „z przed używania tabletu”, tak samo jak nie chciałbym zostać pozbawionym pralki, kuchenki albo zmywarki.

* używacz - tu: totalny użytkownik