Japończycy też szukają pieniędzy na Kickstarterze — szykują zbiórkę na RPG Project Phoenix

Japończycy też szukają pieniędzy na Kickstarterze — szykują zbiórkę na RPG Project Phoenix

09.08.2013 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko deweloperzy z bliższych nam zakątków świata próbują swojego szczęścia na Kickstarterze, ale popularność zbiórek pieniędzy od fanów na realizację ambitnych produkcji sięgnęła już nawet Japonii. Kilka głośnych nazwisk ze świata elektronicznej rozrywki Kraju Kwitnącej Wiśni zebrało się w jeden mocny zespół i mając nadzieję na wymierny sukces wkrótce wystartować chce z akcją finansowania RPG Project Phoenix.

Obraz

Kto jest na pokładzie? Głównym producentem został Kiyoshi Yura, założyciel Creative Intelligence Arts. Za opracowanie strony graficznej tytułu odpowiada Kiyoshi Arai, znany z Final Fantasy XII oraz XIV, a udźwiękowienie będzie dziełem niesamowitego Nobuo Uematsu, nie tylko od lat związanego z serią FF, lecz też komponującego do anime. Pomoże mu John Kurlander. Wesprą ich deweloperzy maczający palce w takich grach jak Halo 4, Crysis 3, L.A. Noire, World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III czy SoulCalibur V. Wspomina się o zaangażowaniu w projekt któregoś z ojców nurtu olbrzymich robotów bojowych z japońskich kreskówek, ale kim jest na razie pozostaje tajemnicą.

Do uzbierania będzie przynajmniej 100 tysięcy dolarów. Twórcy chcieliby wydać swoje dzieło na PC (w tym OS X i Linux) plus urządzenia z systemem iOS oraz Android. Chodzi o produkcję łączącą to, co najlepsze z azjatyckich gier RPG, wzbogaconą o elementy strategii. Wcielimy się w cierpiącego na amnezję anioła, który tajemnicę swojej przeszłości spróbuje rozwikłać w kolorowym świecie fantasy wraz z templariuszem Marcusem, elficką księżniczką o imieniu Sylrianah i magiem Zarumem. Ponoć sporą rolę w trakcie starć odegra przemyślane niszczenie elementów otoczenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)