JBL Link Bar, czyli soundbar z Asystentem Google i Android TV trafi do sklepów latem

JBL Link Bar, czyli soundbar z Asystentem Google i Android TV trafi do sklepów latem

JBL Link Bar w końcu trafi do sklepów (depositphotos)
JBL Link Bar w końcu trafi do sklepów (depositphotos)
Oskar Ziomek
04.03.2019 13:03

W maju bieżącego roku minie 12 miesięcy od zaprezentowania pierwszego soundbara fabrycznie wyposażonego w Asystenta Google. Wszystko wskazuje na to, że mimo sporego opóźnienia urządzenie w końcu trafi do sklepów. Według najnowszych informacji, będzie je można kupić latem tego roku, czyli w praktyce rok po rozpoczęciu przedsprzedaży. Urządzenie nadal zapowiada się ciekawie i wiele wskazuje na to, że potencjalnych klientów nie zabraknie.

Mowa jest bowiem o soundbarze, który na tle konkurencyjnych produktów wyróżnia się wbudowanym oprogramowaniem. Pierwszy istotny element to Asystent Google, dzięki któremu sterowanie urządzeniem można sprowadzić wyłącznie do komend głosowych i całość traktować wyłącznie jako inteligentny głośnik. Do tego dochodzi wbudowany Chromecast i Android TV, przez co soundbar stanowi jednocześnie przystawkę do telewizora, która pozwoli wyświetlać na nim treści między innymi z YouTube'a czy lokalnego serwera za pośrednictwem aplikacji Kodi czy Plex.

Źródło informacji o planowanej dostawie w lipcu, źródło: Android Police.
Źródło informacji o planowanej dostawie w lipcu, źródło: Android Police.

JBL Link Bar to głośnik o mocy 100 W, który opcjonalnie można wyposażyć w bezprzewodowy subwoofer o mocy 200 W. Android TV oferuje obraz o rozdzielczości sięgającej 4K. W urządzenie wbudowano 3 wejścia HDMI oraz jeden dodatkowy port HDMI z obsługą ARC, co pozwoli wykorzystać go jako jedyny przewód komunikacyjny z telewizorem.

Podstawowa specyfikacja JBL Link Bar, źródło: Google.
Podstawowa specyfikacja JBL Link Bar, źródło: Google.

Interesującym elementem są wbudowane mikrofony dalekiego zasięgu, co powili urządzeniu dobrze rozumieć polecenia użytkownika bez konieczności mówienia na przykład do mikrofonu w pilocie. JBL Link Bar został wyceniony na niecałe 400 dolarów i powinien trafić do pierwszych klientów w lipcu bieżącego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)