Jeden pierścień by rządzić smart-zegarkiem Samsunga

Moto 360
Moto 360

23.01.2015 12:34, aktual.: 23.01.2015 15:03

Nadchodzący smartwatch Samsunga z okrągłą kopertą przyniesie ze sobą interesujące podejście do sterowania. Fizyczny pierścień pozwoli na sterowanie wieloma funkcjami, wszystko będzie opierało się na odpowiednim jego przekręceniu w lewą lub prawą stronę.

Z informacjami o smart-zegarku Samsunga z okrągłą kopertą spotykamy się już od dłuższego czasu. Smartwatch Koreańczyków miałby być odpowiedzią na takie modele konkurencji, jak Moto 360 i LG G Watch R. Wcześniej Samsung stawiał przede wszystkim na prostokątne bryły, przykładem może być chociażby Gear S. Stworzenie modelu z okrągłą kopertą to bardzo dobry pomysł, dzięki temu smartwatch powinien być bardziej podobny do tradycyjnych zegarków i może nie będzie wyglądał jak miniaturowy smartfon-zabawka. Nowy smart-zegarek Samsunga prawdopodobnie zostanie nazwany Orbis i pojawi się na targach MWC, czyli już na początku marca tego roku.

Moto 360
Moto 360

Tym razem serwis Sammobile dostarczył informacji dotyczących sposobu poruszania się po systemie operacyjnym w nadchodzącym smart-zegarku Samsunga. Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia o zastosowaniu fizycznego pierścienia, który miałby pozwalać na szybkie i wygodne sterowanie wybranymi funkcjami urządzenia. Wszystko ma opierać się na odpowiednim przekręcaniu pierścienia w lewą lub prawą stronę. Przykładowo połączenie będziemy mogli odrzucić po obróceniu w lewą stronę, a w odtwarzaczu muzyki piosenkę zmienimy, przekręcając pierścień w lewą lub prawą stronę, zależnie od kierunku będzie to poprzedni lub następny utwór. Fizyczny pierścień pozwoli również na włączanie ostatnio uruchomionych aplikacji, wolniejszy obrót pokaże jedną aplikację, a szybszy trzy aplikacje, a naciśnięcie przycisku zasilania zamknie menu z ostatnio używanymi aplikacjami. Nietypowy element w smart-zegarku Samsunga umożliwi również sprawdzanie powiadomień, poruszanie się po widżetach, przekładanie alarmu, zmianę zegarów, wyszukanie sparowanego smartfona lub tabletu, a także będziemy mogli sprawdzić aktualną pogodę. Samsung nie porzucił sterowania za pomocą odpowiednich gestów wykonywanych na dotykowych ekranie, przeciągając palcem od górnej krawędzi do dołu, zyskamy dostęp do szybkich ustawień, pozwalających między innymi na dostosowanie jasności wyświetlacza.

Przedstawione przez Sammobile sposoby sterowania z wykorzystaniem fizycznego pierścienia, to tylko część tego co mamy otrzymać. Pierścień ma pozwolić na znacznie więcej i prawdopodobnie to przede wszystkim z wykorzystaniem jego będziemy poruszać się po smartwatchu. Rozwiązanie Samsunga zapowiada się interesująco, w smart-zegarkach montowane są małe wyświetlacze i nie zawsze zapewniają odpowiedni komfort poruszania się po systemie. Natomiast fizyczny pierścień wydaje się być dobrą alternatywą, o wiele łatwiej jest go przekręcić, aby zmienić piosenkę, niż kliknąć na niewielką strzałkę w samym odtwarzaczu, a dodatkowo najczęściej musimy jeszcze odblokować zegarek, aby mieć dostęp do tej strzałki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)