Jedziesz na wakacje? Wyjaśniamy jak ustalić trasę na komputerze i wysłać ją do nawigacji

Cel w nawigacji można ustalić na komputerze i później wysłać go na smartfona, depositphotos
Cel w nawigacji można ustalić na komputerze i później wysłać go na smartfona, depositphotos

05.07.2018 17:18, aktual.: 06.07.2018 18:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla wielu kierowców, podczas dłuższych wyjazdów, niezbędna jest nawigacja. Korzystanie z większości nawigacji jest bardzo zbliżone – ustalamy docelowy punkt podróży, ewentualnie dodajemy kryteria trasy i godzimy się na automatycznie wygenerowaną drogę. Jeśli jednak zamierzamy sami ustalić trasę, która będzie zawierała konkretne miejsca czy będzie przebiegać wybraną drogą, to warto skorzystać z komputera. Zyskujemy wówczas większą wygodę, a także lepszy podgląd przebiegu trasy.

Mapy Google

Mapy Google umożliwiają zaplanowanie trasy na komputerze, którą później prześlemy na smartfona. W celu użycia tej opcji trzeba spełnić podstawowy warunek – na komputerze i smartfonie należy być zalogowanym na to samo konto. Dodatkowo należy mieć zainstalowaną aplikację Google Mapy. Samo przesłanie trasy jest proste i sprowadza się do wykonania kilku kroków:

Obraz

Jeśli mamy zainstalowaną aplikację Mapy Google, to pojawi się stosowne powiadomienie. Wystarczy je wybrać, a wcześniej ustalona trasa zostanie automatycznie wprowadzona na smartfonie. Smartfon musi być podłączony do internetu. Można jednak ominąć ograniczenie dotyczące dostępu do internetu – zamiast konkretnego modelu smartfona, wybieramy opcję wyślij SMS-a.

Nawigacja Sygic

Twórcy nawigacji Sygic poinformowali, że właśnie dodali podobnę funkcję. Jeśli więc nie polubiliśmy się z Mapami Google, ale chcielibyśmy mieć możliwość zaplanowania trasy na komputerze, to warto zainteresować się produktem Sygic. Przed skorzystaniem należy pobrać mobilną aplikację GPS Nawigacja i Mapy Sygic. Następnie musimy:

Obraz

Mapy HERE

Funkcja wysłania trasy z komputera dostępna jest także w mapach HERE. Jednak nie obsługiwane są punkty pośrednie. Możemy tylko przesłać trasę do punktu docelowego. Dodatkowo przed użyciem należy pobrać aplikację HERE WeGo. Potrzebny będzie również czytników kodów QR – np. QR Droid na Androida. W celu przesłania trasy na smartfona należy:

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)