Jest już darmowy OneNote dla OS X, ale to nie koniec nowości

Jest już darmowy OneNote dla OS X, ale to nie koniec nowości

Jest już darmowy OneNote dla OS X, ale to nie koniec nowości
17.03.2014 18:19, aktualizacja: 18.03.2014 09:28

Microsoft niedawno zapowiadał wydanie dla systemu OS X programu OneNote — uniwersalnego i rozbudowanego narzędzia do robienia notatek i planowania. OneNote nie może niestety być „rozszerzeniem Twojego mózgu”, jak promuje go Microsoft, jeśli nie jest dostępny zawsze i wszędzie. Dziś zrobił kolejny krok w tym kierunku — wydana została wersja dla Maków. Nie bez znaczenia pozostały tu prośby i groźby użytkowników, które Microsoft cytuje na swoim blogu.

OneNote dostępny jest już dla Windows (także Modern) (za darmo!), Windows Phone, iOS, Androida oraz w wersji webowej. Dziś do tego zestawu dołączyło darmowe wydanie dla OS X. Podobnie jak inne programy Microsoftu, i ten został wyposażony we wstążkę. Każda notatka jest tu tworzona na „nieskończonym” tle, ale można wybrać dla nich bardziej przypominający zwykły notes styl. Program wyróżniają bogate możliwości formatowania tekstu, tabeli i list, a ważne informacje można oznaczyć odpowiednimi etykietami. Nie mogło zabraknąć możliwości dodawania do notatek obrazów.

Za pośrednictwem OneDrive można pracować nad jednym notesem w kilka osób, można też szybko przesłać komuś jedną stronę za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszystkie notatki synchronizowane są za pośrednictwem chmury OneNote, dzięki czemu po zalogowaniu można je oglądać na dowolnym urządzeniu. Program jest darmowy.

Kolejną nowością jest API dla usługi OneNote. Dzięki niemu możliwe jest łączenie się z chmurą z poziomu różnych aplikacji, na przykład wysyłanie artykułów bezpośrednio z Feedly (w płatnej wersji Pro, ale można przetestować przez miesiąc), News360 i Weave, skanowanie bezpośrednio do OneNote niektórymi skanerami stacjonarnymi i mobilnymi czy pisanie notatek z użyciem LiveScribe. Z OneNote zintegrowany został także OneNote Clipper, który z poziomu przeglądarki pozwala zapisywać strony jako notatki i z nowa aplikacji dla Windows Phone — Office Lens — przeznaczona do fotografowania i przerabiania na notatki tablic, dokumentów i zdjęć. Można także wysyłać notatki pocztą elektroniczną na adres, który wybierzemy w ustawieniach konta. Listę aplikacji współpracujących z usługą OneNote można znaleźć na jej stronie.

Program został już umieszczony w Mac App Store i jest dostępny w języku polskim. Wymaga systemu w wersji przynajmniej 10.9. Office Lens dostępny jest w Windows Store, także za darmo. Dodatek dla przeglądarki można znaleźć tu. Dystans między Evernote i OneNote nagle drastycznie się zmniejszył.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)