Joe Belfiore tłumaczy się ze swojego Samsunga Galaxy S8

Joe Belfiore tłumaczy się ze swojego Samsunga Galaxy S8

Joe Belfiore tłumaczy się ze swojego Samsunga Galaxy S8
02.08.2017 18:26

Za jednego z ojców Windows Phone uznawany jest Joe Belfiore. To właśnie przede wszystkim on kojarzony jest z mobilnym systemem Microsoftu. Mimo tego korzysta z Samsunga Galaxy S8, czemu dziś trudno się dziwić. Na swoje nieszczęście, Belfiore postanowił wyjaśnić tę kwestię.

Mobilny Windows niemal zniknął z rynku. Odwracają się od niego twórcy aplikacji, wierni użytkownicy, coraz mniej interesuje się nim sam Microsoft. System mimo długiej listy zalet przegrał z Androidem i OS-em, został wręcz znokautowany przez oponentów. Powodów można wymienić naprawdę sporo, chociaż najczęściej winną obarcza się Microsoft, który nie potrafił dotrzeć do nowych klientów, a wiernych fanów nie traktował poważnie.

Joe Belfiore w 2014 roku.
Joe Belfiore w 2014 roku.

Patrząc na aktualną politykę Microsoftu dotyczącą rynku smartfonów – wyraźnie nastawienie na konkurencyjne systemy operacyjne, nikogo nie powinien dziwić fakt, że w oficjalnym sklepie znalazł się Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition z preinstalowaną paczką aplikacji Microsoftu. Czy są chętni na taką wersję Samsunga? Owszem, właśnie z takiej wersji korzysta ojciec Windows Phone, sam Joe Belfiore.

Joe Belfiore podczas ostatniego webcastu przyznał się, że korzysta właśnie z Samsunga Galaxy S8, którego można nabyć w sklepie Microsoft Store i który posiada dodatki od Microsoftu. Belfiore wyjaśnia, że Samsung stworzył świetny smartfon z Androidem, który umożliwia wygodne korzystanie z usług Microsoftu, mimo iż nie ma zainstalowanego Windowsa.

Joe Belfiore (Ex Windows Phone-Chef) nutzt ein Samsung Galaxy S8

Trzeba przyznać, że Joe Belfiore ma rację. Microsoft oferuje przecież wszystkie swojego popularne aplikacje w wersji na Androida. Mamy bowiem Outlooka, Skype’a, OneDrive’a, mobilną wersję Office’a i wiele więcej. Możemy nawet sięgnąć po launcher Microsoftu – Arrow Launcher. Co prawda cały czas całość działa pod kontrolą Androida, ale Androida w pewnym stopniu zmodyfikowanego przez Microsoft.

Należy zauważyć, że same aplikacje oraz launcher są bardzo wysokiej jakości, więc będąc użytkownikiem usług Microsoftu, jak najbardziej można posiadać smartfon z Androidem. Dodatkowo, niebawem współpraca między smartfonem z systemem Google, a komputerem z Windows 10, będzie umożliwiała częściową synchronizację. Już teraz w testowych kompilacjach znajdziemy funkcję Continue on PC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)