Już 20 lutego zobaczymy kolejną generację PlayStation

Już 20 lutego zobaczymy kolejną generację PlayStation

01.02.2013 10:34, aktualizacja: 01.02.2013 11:44

Wygląda na to, że Sony nie będzie nas trzymać w niepewności zbyt długo. Na 20 lutego na godzinę 18:00 na wschodzie Stanów Zjednoczonych, czyli na północ 21 lutego w Polsce, zaplanowane zostało wydarzenie związane z PlayStation. Sony kusi… podobno tego dnia zobaczymy przyszłość.

#PlayStation2013

Pośród abstrakcyjnych kształtów na filmie widać również coś konkretniejszego… czyżby obudowa nowej konsoli? A może to tylko iluzja symboli znanych z kontrolera? Tego na razie nie możemy być do końca pewni, choć Wall Street Journal twierdzi, że na pewno podczas wydarzenia zaprezentowana będzie nowa konsola. Co więcej, serwis podaje kilka szczegółów — urządzenie nadal będzie miało napęd optyczny, mimo że Sony rozważał usunięcie go i przejście w całości na dystrybucję cyfrową gier, system będzie nastawiony na aktywności społecznościowe, a Sony bardziej skupi się na metodach interakcji z maszyną niż na żyłowaniu specyfikacji. Wnętrze prawdopodobnie dostarczy AMD i będzie można na tej konsoli uruchomić także gry z PlayStation 3.

Kaz Hirai, CEO Sony, sugerował, że w kontekście czwartej wersji PlayStation jego firma może powtórzyć sprawdzoną już strategię i puścić konkurencję przodem, trzymając w napięciu potencjalnych klientów i prezentując urządzenie nieco mocniejsze. Musiałby więc poczekać przynajmniej do targów E3, do których odliczają pracownicy Microsoftu. Widocznie tym razem to za długo, a Sony ma coś szczególnego do pokazania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)