Już 55% Polaków korzysta z Internetu

Już 55% Polaków korzysta z Internetu03.08.2011 01:04
Wojciech Cybulski

Znamy już wyniki najnowszego badania Net Track pokazującego wykorzystanie Internetu przez polskie społeczeństwo. Z ujawnionych danych wynika, że liczba internautów w naszym kraju systematycznie rośnie, a z zasobów Sieci korzysta już 55% Polaków.

Badanie MillwardBrown SMG/KRC wykazało, że w okresie od stycznia do czerwca 2011 roku z Internetu korzystało 55,1% mieszkańców Polski. Jest to istotny wzrost wobec minionego roku, kiedy to internauci stanowili 52,4% populacji. Większość, bo aż 95% badanych przyznało, że korzysta z Internetu w domu. Drugim popularnym miejscem, w którym Polacy przeglądają Sieć, jest praca - czyni tak co czwarty mieszkaniec naszego kraju. Większość z nas (71,2%) korzysta z Sieci codziennie lub kilka razy w tygodniu (19,9%). Jeżeli chodzi o wiek, najliczniejszą grupą wśród Internautów są osoby między 25 a 39 rokiem życia (39%). Dużą grupę stanowi także młodzież w wieku od 15 do 24 lat (28%) i osoby w średnim wieku mające od 40 do 59 lat (28%). Ludzie starsi mający 60 lub więcej lat korzystają z Sieci dość rzadko i stanowią wśród internautów niewielką 5% grupę. Badanie pokazało także, jakie witryny są najpopularniejsze wśród naszych rodaków. Wśród najczęściej odwiedzanych stron znalazła się wyszukiwarka Google. Ankietowani deklarowali ponadto, że bardzo często odwiedzają takie serwisy jak Allegro, Onet, YouTube, Nasza Klasa czy Wirtualna Polska.

Badanie przeprowadzono na próbie 13 538 osób. Badanie Net Track jest realizowane przez MillwardBrown SMG/KRC w sposób ciągły - dane są zbierane co miesiąc od 2000 roku metodą „face-to- face”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)