Już co piąty internauta korzysta z Google Chrome

Już co piąty internauta korzysta z Google Chrome

Wojciech Cybulski
03.07.2011 17:20, aktualizacja: 04.07.2011 17:55

Rośnie udział Chrome w rynku przeglądarek internetowych. Najnowsze dane opublikowane przez StatCounter wskazują, że w skali całego globu z Google Chrome korzysta dziś ponad 20% użytkowników Sieci.

StatCounter przeanalizował dane zebrane z 3 milionów stron internetowych, które zanotowały w czerwcu ponad 15 miliardów odsłon. Wynika z nich, że obecnie z Chrome korzysta 20,7% internautów - o 2,8 punktu procentowego (p.p.) więcej, niż rok temu. Główny konkurent Chrome - Firefox - zanotował w analogicznym okresie spadek w wysokości 2 p.p. i aktualnie korzysta z niego 28% internautów. Mimo tych zmian najbardziej popularną przeglądarką dalej pozostaje Internet Explorer, z którego w czerwcu korzystało 44% użytkowników Sieci. Microsoft nie ma jednak powodów do radości, gdyż jego przeglądarka bardzo szybko traci użytkowników - rok temu udział IE w rynku wynosił ponad 50%.

Jak zauważają specjaliści StatCounter, Chrome może w niedalekiej przyszłości przegonić Firefoksa. Już teraz są takie miejsca na świecie - jak choćby Ameryka Południowa - gdzie dzieło programistów Google jest bardziej popularne niż Firefox.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (210)