Już można testować XBMC dla Androida

Już można testować XBMC dla Androida

14.08.2012 14:33, aktualizacja: 14.08.2012 15:02

XBMC to rozbudowane oprogramowanie, które pozwala zastąpić niemal każde urządzenie w centrum multimedialne z możliwością obsługi pilotem. Nie było o tym głośno, ale zespół tworzący XBMC pracował również nad wersją dla Androida — nie pilotem, nie klientem, prawdziwym centrum multimedialnym dla telefonu, przystawki multimedialnej lub tabletu. Wersja testowa została nareszcie udostępniona.

Przede wszystkim XBMC na Androida nie różni się niczym od wersji na Windowsa, Linuksa, OS X czy AppleTV. Oprogramowanie można uruchomić na dowolnym urządzeniu z Androidem, ale rozwijane było głównie z myślą o coraz popularniejszych przystawkach multimedialnych z tunerami DVBT. Platformą, z której korzystali deweloperzy, jest przystawka Pivos XIOS (nie powinno dziwić, że firma Pivos jest teraz oficjalnym sponsorem projektu). Na tej przystawce XBMC działa w miarę stabilnie i płynnie, podobnie jak na sporej palecie telefonów i tabletów, ale to dopiero początek.

Aplikację można przetestować samodzielnie, jednak na razie dostępny jest jedynie kod źródłowy do samodzielnej kompilacji. W Google Play aplikacja znajdzie się kiedy będzie w stanie zagwarantować identyczne wrażenia i funkcje na wszystkich urządzeniach. Obecnie trwają między innymi prace nad dostosowaniem skórek do małych ekranów dotykowych, na których interfejs miewa problemy. W przyszłości XBMC może skorzystać również z danych o położeniu, akcelerometru czy rozpoznawania mowy, jednak na razie priorytetem jest przeniesienie wszystkich możliwości wersji desktopowych na Androida.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)