Już nie Netflix. Polacy wybierają inny serwis

Już nie Netflix. Polacy wybierają inny serwis

netflix
netflix
Źródło zdjęć: © Pixabay
24.06.2023 13:48

Z najnowszych danych wynika, że Netflix stracił pozycję dominującą jeśli chodzi o serwisy streamingowe w Polsce. Wyłonił się nowy lider, którego można było się spodziewać.

Netflix nie jest już liderem wśród serwisów streamingowych w Polsce. Z najnowszego badania Nielsen The Gauge wynika, że stracił on swoją pozycję na rzecz innego giganta. Wśród serwisów internetowych, oferujących strumieniowanie treści, w maju 2023 r. najlepszy okazał się YouTube.

Jak czytamy w serwisie Wirtualne Media, w maju 2023 r. streaming stanowił w Polsce 6,5 proc. udziału w całkowitej oglądalności na ekranach telewizorów. Jest to wynik o 0,2 p.p. gorszy niż przed miesiącem. Największy udział wśród serwisów streamingowych miał w maju YouTube, który osiągnął wynik 1,7 proc. Netflix był minimalnie gorszy, zgarniając 1,6 proc. udziału w rynku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowy lider serwisów streamingowych

Wynik YouTube względem kwietnia 2023 r. nie uległ zmianie - wówczas serwis również osiągnął 1,7 proc. udziału w rynku. Netflix odnotował natomiast spadek o 0,2 p.p. Nie znamy proporcji udziału pozostałych serwisów w rynku , wiemy natomiast, że na 3,2 proc. udziału składają się m.in. Disney+, Viaplay, HBO Max i SkyShowtime.

- Główną przyczyną spadku udziału oglądalności streamingu na telewizorze w maju jest mniejsza oglądalność serwisu Netflix. Wynik na poziomie 1,6 proc., po raz pierwszy w historii Gauge: Poland, spowodował utratę pozycji najlepiej oglądającej platformy streamingowej na rzecz platformy YouTube - informuje Nielsen.

Telewizja nadal popularna

Niektórzy twierdzą, że "nikt nie ogląda telewizji". Dane opublikowane w raporcie The Gauge wykazują jednak, że to streaming jest niszą. Znakomita większość posiadaczy telewizorów ogląda telewizję, a największą popularnością cieszy się telewizja satelitarna, która zgarnia ponad jedną trzecią rynku.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)