Kalendarz Google pozwala tworzyć i wyświetlać zadania w smartfonach

Kalendarz Google pozwala tworzyć i wyświetlać zadania w smartfonach

Kalendarz Google dostaje ważną aktualizację, fot. Getty Images
Kalendarz Google dostaje ważną aktualizację, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
06.10.2020 13:00

Kalendarz Google w smartfonach w końcu pozwala tworzyć i edytować zadania, które dotychczas można było obsługiwać wyłącznie z poziomu webowego Kalendarza na komputerze. W praktyce chodzi o integrację Kalendarza Google z Listą zadań, co pozwala łatwiej planować konkretne czynności. Producent poinformował na blogu, że nowość już teraz powinna być widoczna dla części użytkowników.

Opcja dodawania i edycji zadań trafia do Kalendarza Google zarówno na Androidzie, jak i iOS-ie. Proces został rozpoczęty już 2 października, ale jak zwykle w przypadku aktualizacji oferowanych przez Google, niektórzy muszą się uzbroić w cierpliwość. Integracja włączana jest po stronie serwera i nim pojawi się u wszystkich użytkowników Kalendarza, mogą minąć nawet dwa tygodnie.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na dopiero co zapowiedziany pakiet Google Workspace, który będzie zastepstwem dla dotychczasowego G Suite. Kalendarz Google będzie jednym z jego elementów, podobnie jak Gmail, Dokumenty czy Arkusze. Wygodne obsługiwanie wszystkich aplikacji – także z pozoimu smartfonów – jest więc na tym etapie szczególnie ważne.

Całość ma być w praktyce konkurencją dla Microsoft 365. Jak nietrudno się domyślić, ma to dla firmy kluczowe znaczenie w dobie pandemii koronawirusa i popularności pracy zdalnej.

Kalendarz Google na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)