O zakupach notebooków w hipermarketach

Chodź każdy z nas śmieje się z notebooków ustawionych w hipermarketach i przynajmniej w moim gronie znajomych cieszą się one złą opinią, wielu jest tych, którzy je kupują.

Niestety skutki nieprzemyślanych działań, braku chęci na sprawdzenie informacji zawartych na forach oraz ogólne lenistwo skutkuje wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Nie interesowało by mnie to ani trochę gdyby nie fakt, iż dzwoni do mnie już druga osoba w tym miesiącu, która zakupiła notebook w super, mega, hiper(...) markecie, w super, mega, hiper(...) promocji i, która nic na nim zrobić nie może.

O co chodzi?

Windows 7 na 2 GB RAM z zintegrowaną grafiką, próba uruchomienia Crysis Wars. Nie będę komentować jest to zupełnie zbędne.

Windows 7 na 3 GB RAM z zintegrowaną grafiką, próba uruchomienia Skyrim-a. Ten prawie działa, jakby chciał coś wydusić po czym wyrzuca ciągle informacje o zbyt małej ilości pamięci podręcznej.

(...)

Ludzie opamiętania. Po odwróceniu pudełka Skyrim widzimy, że karta graficzna wymaga 512 MB Ram. Rozumiem, że nie piszę tutaj własnej pamięci RAM patrząc po screenach z gry można było spróbować się domyśleć. Prócz tego, pozwolę sobie dodać, że na jednym z komputerów, które odwiedzałem nie można pograć nawet w farmeramę, jej prędkość działania jest tak zabójcza, że w ramach oczekiwania polecić można tylko zrobienie całego, dwudaniowego obiadu.

Oczywiście aplikacje biurowe działają płynnie, po wywaleniu wszelkich zbędnych aplikacji i usług działających w tle można powiedzieć, że komputer jakby ożył. Odwracamy się z lewej strony, z prawej strony, z tyłu i... stwierdzamy, że USB 3.0 też nie ma. Skończmy to.

Masz blogi, masz strony, masz fora

Rozumiem, że coraz więcej z nas podchodzi do informacji w sieci z dystansem. Niestety, ale większość dużych graczy jest sprzedana. Mimo tego mamy jeszcze u nas w Polsce strefę wolnych recenzji, od wolnych jeszcze, od korporacyjnego sponsoringu stron.

Jeżeli to jest dla nas za mało wystarczy przesiąść się na Google US i wpisać tam magiczne słowo reviews. Nawet jeżeli nie chce nam się czytać 15 stron wnikliwej recenzji można przy pomocy Google Translatora zmusić się do przeczytania plusów i minusów danego modelu. Na pewno informacje tam zawarte pozwolą nam się zorientować w sytuacji.

Na zakończenie polecam zapytać się znajomego, który odróżnia procesor 4 rdzeniowy od tego 4 wątkowego o radę w wyborze sprzętu. Mój znajomy mawia, że nie ma złych urządzeń, są tylko te nie dopasowane do naszych potrzeb.

*specjalnie pomijam nazwy sklepów, nie chcę wojny. >peace and love<