Kanarek ostrzega przed smogiem, informuje o jakości powietrza w Twojej okolicy

Kanarek ostrzega przed smogiem, informuje o jakości powietrza w Twojej okolicy

Kanarek ostrzega przed smogiem, informuje o jakości powietrza w Twojej okolicy
08.01.2017 14:48

Kanarek to polska aplikacja do sprawdzania jakości powietrza w polskich miastach. Jeśli po ostatnich doniesieniach z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia obawiasz się, że wychodzisz na zewnątrz gdy powietrze jest bardzo zanieczyszczone, sprawdź tę aplikację. Może ona nie tylko podawać dane z wybranych stacji badających jakość powietrza, ale też wyświetlać cykliczne powiadomienia z informacjami z najbliższej stacji, którą znajduje automatycznie.

Kanarek pobiera dane ze stacji monitorujących w różnych częściach Polski. Można je sprawdzić na liście ulubionych stacji, gdzie zostaną wyświetlone dane o stężeniu w powietrzu pyłów zawieszonych, tlenków azotu, węgla i siarki, ozonu oraz benzenu, o ile stacja takie informacje podaje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dla każdej ze stacji można wyświetlić wykres zmian w ciągu ostatnich godzin oraz indeks według wybranej skali czystości powietrza. Można też oglądać stacje na mapie, gdzie kolor oznacza jakość.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najważniejszą zaletą Kanarka są powiadomienia, dzięki którym nie trzeba go uruchamiać, by zorientować się o stanie powietrza w okolicy. W ustawieniach można zdefiniować progi, powyżej których Kanarek poinformuje o zagrożeniu dla zdrowia. Można też wybrać powiadomienia dźwiękowe, typ skali ocen i częstotliwość powiadomień. Co ważne, Kanarek automatycznie pobiera dane z najbliższej stacji, odnalezionej na podstawie lokalizacji telefonu, dzięki czemu jest zupełnie bezobsługowy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Znalazły się tu również informacje o różnych typach zanieczyszczeń powietrza i ich szkodliwości dla ludzi, pobrane z Wikipedii.

Kanarek jest dostępny za darmo dla Androida. Jest to oczywiście tylko jedna z wielu aplikacji tego typu, jakie możecie zainstalować. Moją ulubioną jest Plume, która wyświetla także prognozy na najbliższe godziny.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)