Kaspersky Lab wesprze festiwal Starmus. Misja to ratowanie świata przed cyberprzestępczością

Kaspersky Lab wspiera festiwal Starmus
Kaspersky Lab wspiera festiwal Starmus
Redakcja

27.01.2019 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Festiwal Starmus, który z pozoru związany jest głównie z tematyką badań i odkryć oraz przestrzenią kosmiczną, może się wydawać nie mieć dużego związku z bezpieczeństwem w sieci. W praktyce jest jednak inaczej – głównie za sprawą wsparcia ze strony firmy Kaspersky Lab.

Starmus V zaprasza wyśmienite grono prelegentów, aby świętować 50 rocznicę lądowań na księżycu oraz zwrócić uwagę na potrzebę większej transparentności oraz współpracy międzynarodowej w celu rozwiązania globalnych problemów. Kaspersky Lab wesprze festiwal już trzeci rok z rzędu.

Piąta edycja festiwalu Starmus odbędzie się na uniwersytecie ETH Zurich w Szwajcarii, w dniach 24-29 czerwca 2019 r. Wydarzenie uświetnią wybitni naukowcy, artyści, legendarni badacze przestrzeni kosmicznej oraz astronauci uczestniczący w misjach Apollo, którzy swoją obecnością będą inspirować i edukować kolejne pokolenie wielkich umysłów i badaczy, a także inicjować ducha odkryć. Kaspersky Lab, który wspiera międzynarodowy festiwal Starmus od 2016 r., wniesie do wydarzenia swoją misję i zobowiązanie do ratowania świata przed cyberprzestępczością.

Celem festiwalu Starmus jest inspirowanie i edukowanie kolejnego pokolenia badaczy oraz inicjowanie ducha odkryć — wiele wykładów poprowadzonych na uniwersytecie ETH Zurich będzie koncentrowało się na przyszłości ludzkości. Zgodnie z tematyką, w miejscu, w którym odbędzie się festiwal, Kaspersky Lab będzie miał specjalnie wyznaczoną przestrzeń, którą wykorzysta na wyjaśnianie i rozważanie, w jaki sposób edukacja, transparentność oraz współpraca transgraniczna mogą uczynić świat, a szczególnie cyberprzestrzeń, lepszym i bezpieczniejszym miejscem dla nas wszystkich.

Kaspersky Lab wierzy, że w świecie oplecionym gęstą siecią połączeń cyfrowa przyszłość ludzkości wymaga transparentności i zaufania. Zgodnie z tym poglądem pod koniec 2017 r. firma uruchomiła inicjatywę Global Transparency Initiative, w ramach której otworzono niedawno centrum transparentności w Zurychu, gdzie rządy i zaufani partnerzy mogą uzyskać dostęp do informacji dotyczących produktów firmy oraz ich bezpieczeństwa.

Komentując partnerstwo, Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: To ekscytujące, że możemy być partnerem festiwalu, który skupia wybitnych naukowców oraz artystów – jedne z najbystrzejszych umysłów na świecie – którzy mogą porozmawiać na temat nauki i jej wpływu na ludzkość. Zgodnie z naszą misją ratowania świata przed cyberzagrożeniami konferencja ta stanowi idealną platformę, za pomocą której możemy uczyć kolejne pokolenie, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo, oraz skłonić do zastanowienia się nad przyszłością. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Garik Israelian, astrofizyk i twórca festiwalu Starmus, powiedział: Cieszymy się, że Kaspersky Lab, jedna z czołowych i najbardziej zorientowanych na przyszłość firm w branży cyberbezpieczeństwa, już trzeci rok z rzędu będzie naszym partnerem, celebrując razem z nami naukę. Wspólnie możemy zainspirować więcej osób do nowych odkryć.

Dalsze informacje odnośnie wydarzenia znajdują się na stronie festiwalu Starmus.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)